4 oznaki, że czas zainwestować w nowy samochód

car goodbye

Wiedz, kiedy nadszedł czas, aby pożegnać się z samochodem

Niektórzy ludzie kochają swój samochód. A kiedy coś kochasz, może być trudno rozstać się z tym. Ale czasami powinieneś puścić rzeczy, które kochasz. Zwłaszcza, gdy są one w zasadzie rozpadające się. Oto cztery znaki, które wskazują, że możesz chcieć zainwestować w nowy samochód.

1. Samochód nie jest bezpieczny

Jeśli obawiasz się o swoje życie podczas jazdy samochodem, bo może on przestać działać prawidłowo podczas, to czas się z nim pożegnać. Bo Twoje bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Jeśli więc musisz nacisnąć hamulec w określony sposób, bo „inaczej nie zadziała” lub jeśli musisz ręcznie przytrzymać lusterka, bo już się nie regulują, to twój samochód nie jest bezpieczny.

Jeśli masz naprawdę stary samochód, możesz mieć nawet do czynienia ze starymi systemami bezpieczeństwa w swoim samochodzie. Nowe samochody są na bieżąco z najnowszymi wymogami bezpieczeństwa. Jeśli twój samochód nie jest, niepotrzebnie narażasz się na niebezpieczeństwo. Dlatego, nawet jeśli jest to trudne, odpuść sobie stary samochód i kup nowy.

2.To działa tylko czasami

Nie ma nic bardziej irytującego niż utknięcie w martwym punkcie co drugi dzień. Jeśli Twój samochód ciągle Cię zawodzi i nigdy nie możesz być pewien, czy rzeczywiście dowiezie Cię tam, gdzie zmierzasz, to znaczy, że nie spełnia swojego zadania. A dlaczego miałbyś chcieć mieć samochód, który nie jest w stanie dowieźć Cię do celu?

3. Części są trudne do znalezienia

Jeśli twój mechanik nienawidzi, gdy się pojawiasz, ponieważ twój samochód zawsze potrzebuje najtrudniejszych do znalezienia części, możesz chcieć ułatwić im (i sobie) aktualizację do nowszego modelu. Bo w końcu może się okazać, że nie da się już nawet zdobyć części. A wtedy będzie już za późno. Kup więc ten nowy samochód, zanim starego nie będzie można już naprawić.

4. Koszty napraw są wysokie

Czasami wydaje się, że jest to tańsza opcja: naprawy samochodów zwykle kosztują mniej niż zupełnie nowy samochód. Ale jeśli musisz naprawiać swój samochód co miesiąc, może być tańsze, aby faktycznie kupić nowy. Spójrz więc na koszty i na to, czy są one nadal mniejsze niż wartość samochodu. Jeśli naprawy kosztują więcej, niż zakup nowego samochodu, to nie ma sensu płacić za jego naprawę. Brian V. Savoy, starszy kierownik ds. Uszkodzeń fizycznych i estymacji w Metromile, powiedział Real Simple, że jest to ogólna zasada. Stwierdził: „Przed wydaniem na naprawę, właściciele pojazdów powinni również zadać sobie pytanie, czy ta naprawa doda lub wesprze obecną wartość pojazdu”.

Jeśli którekolwiek z tych stwierdzeń odnosi się do Ciebie, to nadszedł czas, aby się pożegnać. I być może szukanie nowego samochodu może być równie ekscytujące jak jazda twoją starą zardzewiałą beczką.

Przeczytaj także: 8 poręcznych sposobów na zaoszczędzenie benzyny

Source: Real Simple | Image: Unsplash, Martin Katler