Aha! To dlatego twój kot lubi lizać twoje włosy

Urocze!

Czy zauważasz regularnie, że twój kot myje twoje włosy swoim językiem? Koty zwykle czyszczą językiem sierść, jednak czasami również włosy mogą się na ten proces załapać. Może ci się wydawać, że to dlatego, że twoje włosy są brudne, jednak prawdziwy powód jest doprawdy uroczy. Czytaj dalej!

Wzmacnianie więzi

Kociaki od najmłodszych lat uczą się lizania sierści nie tylko własnej, lecz także innych kotów. Dzieje się tak dlatego, że ich matki myją je przez pierwsze tygodnie życia. Robią to nie tylko dla higieny, ale również wtedy, gdy czują się komfortowo. Poprzez wzajemne mycie się koty tworzą silniejszą więź i wzmacniają poczucie bezpieczeństwa.

Zapachy we włosach

Jeśli twój kot ciągle liże twoje włosy, może to być tylko znak, że czuje się przy tobie dobrze i bezpiecznie. Mimo że nie przeprowadzono żadnych badań naukowych na ten temat, wydaje się to całkiem prawdopodobne. Inną możliwością jest to, że kota przyciągają określone zapachy, takie jak szampon, a nawet pot.

Uwaga

Kiedy twój sierściuch liże twoje włosy, może to oznaczać kilka rzeczy. Jeśli zauważysz, że twój kot robi to tylko wtedy, gdy rozmawiasz przez telefon, prawdopodobnie szuka jedynie odrobiny uwagi. Wie, że wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że go pogłaskasz lub przytulisz. Sprytne kociska!

Czy widujesz czasem, że twój kot idzie za tobą do łazienki, aby zwrócić na siebie uwagę? Sprawdź na następnej stronie, jak to działa.