Chwasty rosnące między płytkami? Oto dlaczego nie powinno się ich usuwać

Chwasty mają sporo zalet

Chwasty wyrastające między płytkami lub na patio mogą wyglądać szkaradnie. Nawet po całym dniu na kolanach spędzonym na próbie pozbycia się wszystkich chwastów te zawsze wydają się odrastać w tym samym miejscu, co wcześniej. Tak naprawdę jednak pozbywanie się wszystkich chwastów nie jest konieczne. Mogą być one bardzo korzystne!

Wszyscy uważamy, że chwasty to coś złego. Odbierają piękno ogrodowi. Nikt nigdy nie pali się do pielenia. Odchwaszczanie to dla ciebie przykry obowiązek? Mamy wspaniałą wiadomość. Istnieje wiele korzyści płynących z niepielenia i pozwalania chwastom na swobodne rośnięcie!

Odpływanie wody

Pożegnaj się z niekończącym się odchwaszczaniem! Dobrze jest pozwolić im trochę odrosnąć. Dodatkowo nie trzeba używać wszelkiego rodzaju środków chemicznych, aby powstrzymać ich rośnięcie. Mimo że może będzie to wyglądać trochę niechlujnie, jednym z powodów, dla których warto zostawić chwasty, jest sprawniejsze odprowadzanie wody. Wielokrotnie woda nie może prawidłowo odpłynąć przez płytki ogrodowe. Zapewne zauważasz, że twój ogród jest zalany po każdym ulewnym deszczu. Jednak chwasty znajdujące się między płytkami wchłaniają dużo wody deszczowej przez korzenie, dzięki czemu gleba jest bardziej napowietrzona, co umożliwia swobodny odpływ wody.

Dowiedz się więcej o zaletach chwastów na następnej stronie.