Dowiedz się, dlaczego wifi w Twoim domu może być wolne

wi-fi

Koniec ze słabym sygnałem!

Nie ma nic bardziej frustrującego niż strona internetowa, która po prostu nie ładuje się poprawnie lub program Netflix, który ciągle się buforuje. Wiesz, że zainwestowałeś w świetny router, a Wi-Fi nie powinno być tak wolne, zgodnie ze wszystkimi testami prędkości Internetu, które przeprowadzasz. Dlaczego więc nie możesz oglądać wideo bez ciągłego zawieszania się ekranu?

Fale

Jak się okazuje, inne urządzenia elektryczne w twoim domu mogą zakłócać twoje połączenie internetowe. Fale radiowe pozwalają nam korzystać z naszej sieci Wi-Fi na wszystkich naszych urządzeniach; laptopy, telefony, tablety, niektóre lodówki mają teraz nawet Wi-Fi! Urządzenia te są odbiorcami fal radiowych, zamieniając je w łącze internetowe. Te „fale Wi-Fi” pochodzą z routera, ale nie jest to jedyne źródło w twoim domu wysyłające fale radiowe. Twój telefon stacjonarny, kuchenka mikrofalowa, niania, a nawet niektóre ozdoby świąteczne, takie jak te, które zmieniają kolor o określonej porze dnia, wysyłają tego rodzaju fale. Wolne połączenie Wi-Fi może być związane z falami wysyłanymi przez te inne urządzenia.

Częstotliwość

Oczywiście, nie wszystkie urządzenia są na tej samej długości fali i jeśli twoje urządzenia są dość daleko od siebie, nie będą one zakłócać się nawzajem. Ale jeśli twoje urządzenia są ustawione na wysyłanie tej samej częstotliwości fal radiowych, może to spowodować pewne problemy. Szczególnie jeśli te urządzenia znajdują się w bliskim sąsiedztwie innych urządzeń o tej samej częstotliwości. To zwiększa szanse na ich fale radiowe zakłócające sygnał wifi. Jeśli router znajduje się w pobliżu telefonu stacjonarnego i mikrofalówki, wtedy twoje wifi może cierpieć z tego powodu.

Materiały

Ale twoje urządzenia elektroniczne nie są jedynymi złoczyńcami w twoim domu. Twoje ściany mogą być również przyczyną nierównego Wi-Fi. Jeśli masz betonowe ściany, są szanse, że ściany blokują fale radiowe. Nie jest to coś, czego chciałbyś, gdy próbujesz uzyskać dobry sygnał. Przyciemniane szkło to kolejny materiał, który nie pasuje do fal radiowych: w szkle znajdują się cząsteczki metalu, które pochłaniają fale wysyłane przez router. Ostatnim materiałem zakłócającym połączenie internetowe jest woda: kolejna substancja pochłaniająca fale radiowe. Jeśli twój router znajduje się obok akwarium, możesz rozważyć przeniesienie jednego lub drugiego (chociaż router może być w tym przypadku łatwiejszą opcją).

Teraz nie byłoby możliwe mieszkanie w idealnym domu „przyjaznym Wi-Fi”, ale przynajmniej dzięki tym wskazówkom możesz mieć większe szanse na znalezienie odpowiedniego miejsca na router, aby poprawić sygnał, a dzięki temu Twoje wrażenia z Internetu!

Przeczytaj także: Najlepsze triki z folią aluminiową, bez których się nie obejdziesz!

Sources: Max Vandaag | Image: Unsplash, Stephen Phillips