Nie wyrzucaj fusów z kawy! Poznaj 7 sposobów jak możesz wykorzystać je podczas obowiązków domowych

 Kawa

Fusy z kawy zdziałają cuda podczas leczenia podpuchniętych oczu lub czyszczenia garnków i patelni

Wygląda to trochę jak taki mały rytuał. Robimy kawę, sączymy ją i wyrzucamy saszetkę lub filtr do kawy. Jednak następnym razem powinniśmy pominąć ten ostatni krok ponieważ fusy z kawy są przydatne podczas wielu prac domowych.

Dziwny zapach

Niestety, jeśli chcesz mieć świeży oddech lepiej jest myć zęby niż wypić filiżankę kawy. Niemniej jednak kawa może neutralizować niektóre nieprzyjemne zapachy, nawet te pochodzące z naszych ust. Na przykład możesz ssać ziarno kawy, aby usunąć silny zapach czosnku i cebuli. Czy Twoja lodówka ma czasami nieprzyjemny, dziwny zapach? Można to łatwo rozwiązać, wkładając do niego pojemnik z fusami z kawy.

Leczenie podpuchniętych oczu

Bez względu na to, ile filiżanek kawy wypijesz rano, zdaża się, że ciągle wyglądasz jakbyś był zmęczony. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się cieni pod oczami. Używanie fusów jest jednym z nich. Wymieszaj trochę fusów z wodą lub oliwą z oliwek, a następnie ostrożnie nałóż mieszaninę wokół oczu. Kofeina poprawia krążenie krwi, dzięki czemu wyglądasz na bardziej rozbudzonego. Pozostaw maskę na około piętnaście minut, a następnie spłucz. To sprawi, że będziesz wyglądać na wypoczętego.

Odstraszanie owadów

Trudno sobie wyobrazić żeby ktoś nie lubił kawy, ale najwyraźniej mrówki i pchły nie przepadają za tym napojem. Jest to całkiem pomocne ponieważ możesz użyć fusów z kawy, aby odstraszyć owady. Wystarczy, że umieścisz filiżankę fusów w miejscach, do których owady mogą łatwo wejść, np. w pobliżu okien lub drzwi. Latem fusy z kawy są również cudownym lekarstwem na komary. Użyj go jako swego rodzaju świecy, zapalając filiżankę fusów (uważaj, nie chcesz niczego innego podpalić!).

Ciekawi Cię, co jeszcze możesz zrobić z fusami kawy? Kontynuuj czytanie na następnej stronie.

Strona 1/2