Oto dlaczego powinno się wkładać do zmywarki kulkę folii aluminiowej

Sztuczka z TikToka

Na TikToku mnóstwo jest genialnych trików przydatnych w prowadzeniu domu. W ten sposób dowiedzieliśmy się o zaletach używania kulki folii aluminiowej w zmywarce. Jest to tak prosty trik, że na pewno go wypróbujemy. Każdy ma w domu rolkę folii aluminiowej i chce mieć czyste naczynia bez zbytniego wysiłku!

Lśniące sztućce

Widelce, łyżki, a zwłaszcza noże często wciąż są brudne po wyjęciu ze zmywarki. Według pewnej Australijki z Tik Toka, Caroline McCauley, kulka folii aluminiowej zapewnia wyjątkową czystość. Sztućce będą wyglądać jak w dniu zakupu. Dzieje się tak nie dlatego, że folia je w jakiś sposób szoruje, lecz ze względu na reakcję chemiczną zachodzącą między aluminium a składnikami tabletek do zmywarki.

Oto co należy zrobić

Nawet dziecko potrafi zmywać! Z kawałka folii aluminiowej zrób kulkę i umieść ją w koszyku na sztućce w zmywarce. Następnie nastaw ją na standardowe zmywanie i wrzuć tabletkę. Sztućce będą wyglądały promiennie! Zobacz na poniższym filmie:

@carolina.mccauley🍴 This dishwasher hack will leave your silverware sparkling ✨ #kitchenhacks #homehacks #dailyhacks #cleaningmotivation #hometips♬ 1 step forward, 3 steps back – Olivia Rodrigo

Strona 2/2

Czytaj także: Oto dlaczego powinno się przykleić kawałek folii aluminiowej za grzejnikiem

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: TikTok | Zdjęcie: Unsplash, Teslariu Mihai