Oto jak utrzymać rośliny przy życiu w zimie

plant dead

Nawet, jeśli nie wiesz jak pielęgnować rośliny!

Niektóre rośliny, podobnie jak ludzie, nie znoszą zimna. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z roślinami pochodzącymi z cieplejszych klimatów. Dlatego, gdy tylko zrobi się chłodniej, wasze rośliny mogą ucierpieć. Niektóre mogą nawet umrzeć. A ponieważ rozumiemy, że nie chcecie pożegnać się ze swoimi roślinnymi maleństwami, dajemy wam kilka wskazówek, które pomogą waszym roślinom przetrwać zimę.

Światło

Większość roślin uwielbia światło. Ale może to być szczególnie trudne w zimie, kiedy nie ma zbyt wiele światła w ciągu dnia. Dlatego właśnie chcesz się upewnić, że twoje rośliny wciąż otrzymują dużo światła. Można to zrobić na różne sposoby. Możesz przenieść je do innego miejsca w domu. Takiego, w którym będą miały więcej światła, ale w którym nie będą marzły. Możesz też zainwestować w sztuczne oświetlenie. Te rodzaje świateł dają roślinie poczucie przebywania w świetle słonecznym. To coś w rodzaju solarium dla twoich roślin!

Woda

Kiedy podkręcasz ogrzewanie w swoim domu, wpływa to na wilgotność w pomieszczeniu. Oznacza to, że twoje rośliny mogą wyschnąć. Szczególnie rośliny tropikalne uwielbiają wilgoć i mogą potrzebować jej trochę więcej. Można to zrobić spryskując rośliny wodą. Innym sposobem na utrzymanie wilgotności roślin jest umieszczenie ich blisko siebie. W ten sposób wilgoć pozostanie między liśćmi, utrzymując rośliny ciepłe i wilgotne.

Zimą rośliny muszą być mniej podlewane. Upewnijcie się więc, że nie podlewacie ich nadmiernie! Jeśli musisz je podlać, staraj się używać letniej wody zamiast zimnej. Zimna woda może naprawdę uszkodzić korzenie roślin, co ostatecznie może doprowadzić do ich przedwczesnej śmierci.

Temperatura

Twoje rośliny nie kochają zmiennych temperatur, które przychodzą wraz z zimą. Jeśli obniżycie temperaturę, gdy idziecie spać i podkręcicie ją w ciągu dnia, wasze rośliny tego nie docenią. Dlatego upewnijcie się, że trzymacie je w pomieszczeniu o stałej temperaturze. Jeśli jest jeden pokój w domu, którego nie chcesz się ogrzewać (aby zaoszczędzić pieniądze na rachunku za gaz) można przenieść rośliny z tego pokoju do pomieszczenia o stabilnej temperaturze.

Nie karm ich.

Nawet jeśli wydaje ci się, że twoje rośliny mogą korzystać z dodatkowej opieki zimą, twoi zieloni przyjaciele nie lubią być karmione nawozem, kiedy jest zimno. Zimą rośliny są w stanie uśpienia. Oznacza to, że tak naprawdę nie rosną i oszczędzają energię, aby wrócić w pełni sił na wiosnę. Jeśli nawozisz rośliny zimą, nawóz pozostanie w glebie i uszkodzi korzenie roślin. Przesadzanie roślin to kolejna czynność, którą należy zachować na wiosnę. Jeśli przenosicie rośliny z jednej doniczki do drugiej, jest to dla nich zbyt stresujące i mogą z tego powodu zginąć.

Jeśli będziecie pamiętać o tych sprawach, wasi zieloni współlokatorzy przetrwają zimę, aby wiosną urosnąć w siłę

Przeczytaj także: Nasze top 14 genialnych trików ogrodowych, które pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i czasu

Source: RADAR | Image: Unsplash, Kendal