Wow! TAK wygląda najdroższy dom na świecie! W dodatku jest na sprzedaż…

Villa Ephrussi de Rothschild: najdroższy dom na ziemi

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych własnych skromnych progów, ale kierując się zasadą „można pomarzyć” chcielibyśmy podzielić się z Tobą tym niesamowitym domem. Najdroższy dom na ziemi ma cenę wywoławczą sięgającą 410 milionów dolarów. Oczywiście jest to zawrotna kwota, ale zobaczysz dlaczego tak jest, kiedy zajrzysz do środka…

Zdecydowanie ma tu zastosowanie „można pomarzyć”, ponieważ niewiele osób będzie mogło choćby rozważyć zakup tej ogromnej nieruchomości.

Villa Ephrussi de Rothschild

Nie oznacza to jednak, że nie możemy popatrzeć, ponieważ jest to piękny dom. Villa Ephrussi de Rothschild w Nicei we Francji to prawdziwy klejnot! Gigantyczna willa została zbudowana w latach 1905–1912 na zamówienie baronowej Beatrice de Rothschild. Była żona Maurice’a de Ephrussiego, obrzydliwie bogatego bankiera, rozkazała zbudować willę w kolorze łososiowym na wzgórzu z widokiem na Morze Śródziemne.

Ogrody

Dom otacza dziewięć różnych ogrodów, które stanowią swego rodzaju podróż dookoła świata. Przechodzi się od ogrodu francuskiego do egzotycznego i od ogrodu hiszpańskiego do japońskiego. Każdy z nich ma swój własny styl, atmosferę, fontanny, pergole i roślinność.

Przeczytaj więcej o tej willi na następnej stronie i obejrzyj jej niesamowite wnętrze!

Strona 1/2