Czy należy wielokrotnie używać tej samej torebki z herbatą?

tea bag

Czy używasz torebki z herbatą więcej niż raz?

Czasami wydaje się to marnotrawstwem; właśnie użyłeś torebki z herbatą, aby zrobić pyszną filiżankę herbaty, a potem ją wyrzuciłeś. Dlaczego więc nie użyć jej ponownie? Przekonajmy się, czy używanie torebki z herbatą więcej niż raz jest rzeczywiście szkodliwe.

Bakterie

Niektórzy twierdzą, że używanie torebek z herbatą więcej niż raz nie byłoby zbyt higieniczne. Według tych osób istniałoby ryzyko, że do torebki z herbatą dostałyby się bakterie, powodując późniejszą chorobę. Ale na szczęście nie musisz się o to martwić. Patricia Schutte, która pracuje dla The Netherlands Nutrition Centre, mówi, że nie ma absolutnie żadnego ryzyka związanego z używaniem torebki z herbatą więcej niż raz. To dlatego, że bakterie nie rozwijają się w herbacie tak szybko. A jeśli użyjesz wrzącej wody do zrobienia herbaty, zabijesz wszystkie bakterie, gdy zanurzysz w niej torebkę z herbatą!

Przechowywanie

Tak więc można używać torebki z herbatą więcej niż raz. Jednak według Tea Trunk, po użyciu torebki z herbatą należy ją przechowywać. Tylko po to, aby zapobiec pleśni. Kiedy przechowujesz torebkę z herbatą w lodówce, możesz ją zachować przez około 24 godziny. Ale w ciągu tych 24 godzin można jej użyć maksymalnie dwa razy. Bo choć herbata może nie być tak podatna na bakterie jak inne rodzaje żywności czy płynów, to i tak w pewnym momencie się zepsuje. Nie ma więc nic złego w ponownym użyciu torebki do drugiej filiżanki herbaty tego dnia!

Nasuwa się jednak pytanie, czy rzeczywiście chcemy ponownie wykorzystać torebkę z herbatą. Ponieważ smak zmniejsza się za każdym razem, gdy używasz torebki z herbatą. Oznacza to, że druga filiżanka może być nieco mniej satysfakcjonująca niż pierwsza. Jeśli więc lubisz mocną herbatę z dużą ilością smaku, nie używaj torebki więcej niż raz. To znacznie poprawi Twoje doświadczenie w piciu herbaty!

Przeczytaj także: Oto dlaczego picie herbaty imbirowej to świetny początek dnia

Source: Happy in Shape, Tea Trunk, Tea How | Image: Unsplash