Lepiej nie trzymać resztek jedzenia w folii aluminiowej

aluminiumfolie

Folia spożywcza Saran

Czego można użyć zamiast folii aluminiowej? Folia spożywcza Saran utrzymuje świeżość żywności i zapobiega przedostawaniu się do niej tlenu. Jest to więc znacznie lepszy sposób przykrycia miski lub talerza. Jeśli używasz pojemników Tupperware, istotny jest również ich rozmiar. Jeśli jest zbyt duży, tlen nadal będzie mógł przedostać się do jedzenia.

Pokrywka

Oczywiście zawsze lepiej jest użyć wieczka niż folii aluminiowej. To powstrzyma tlen przed dostaniem się do jedzenia. Ważne jest również, aby szybko takie jedzenie schłodzić. Jeśli ciepły pokarm będzie przechowywany w temperaturze pokojowej przez ponad dwie godziny, bakterie szybko zaczną się w nim rozwijać. Dotyczy to zwłaszcza żywności zawierającej produkty mleczne i mięso.

Zamrażarka

Jeśli zdarza ci się ugotować o wiele więcej jedzenia, niż potrzebujesz, znacznie lepszym rozwiązaniem od lodówki będzie zamrażarka. W ten sposób można przechowywać jedzenie przez wiele miesięcy i łatwiej przygotować różne porcje w pojemnikach i woreczkach. Pamiętaj, że po jakimś czasie jedzenie może się zepsuć nawet w zamrażarce.

Źródło: KookFans| Zdjęcia: Pexels, Pixabay