Objawy, które wskazują, że możesz mieć nietolerancję na mięso

meat

Zwykłe objawy mogą być łatwo przeoczone

W czasie świąt mięso jest nieodłączną częścią obchodów; jedząc świąteczny obiad lub delektując się wędlinami w oczekiwaniu na odliczanie do Nowego Roku. Ale u niektórych ludzi, jedzenie mięsa może powodować pewne niewygodne dolegliwości fizyczne, które mogą wskazywać na podstawowy problem: nietolerancję mięsa.

Zaparcia

Jednym z objawów, które wskazują na słabe trawienie mięsa są zaparcia. Skorzystanie z łazienki zajmie dużo więcej wysiłku niż powinno i możesz doświadczyć bólu lub nawet dostać hemoroidów z powodu zbyt dużego wysiłku. Dzieje się tak, ponieważ mięso nie zawiera zbyt wielu włókien, a tłuszcze znajdujące się w mięsie są trudniejsze do strawienia przez organizm. To sprawia, że jedzenie mięsa może powodować problemy podczas korzystania z łazienki i ewentualnie jakieś niewygodne bóle brzucha i skurcze.

Głód

Co zaskakujące, głód jest również wskaźnikiem nietolerancji na mięso. Jeśli jesteś bardzo głodny, może to oznaczać, że twoje ciało ma niski poziom cukru we krwi spowodowany nadmiarem białka (znajdującego się w mięsie) i niedoborem węglowodanów (carb). Kiedy cukier we krwi jest niski, twoje ciało produkuje serotoninę, neuroprzekaźnik, który wywołuje uczucie głodu. Więc kiedy twoje ciało nie radzi sobie z mięsem tak, jak powinno, poziom serotoniny może być wyższy, powodując częstsze odczuwanie głodu.

Inne wskaźniki to:

  • Wysokie ciśnienie krwi;
  • Silny zapach ciała mimo prawidłowej higieny;
  • Częściej chorujesz;
  • Łatwo się męczysz i często czujesz się zmęczony;
  • Często odczuwasz mdłości.

Przeczytaj także: Dlatego właśnie nigdy nie należy przechowywać tej żywności w lodówce

Source: Brightside | Image: Unsplash, José Ignacio Pompé