Picie piwa może sprawić, że będziesz bardziej produktywny

beer

Zimny napój, który pobudzi Twoją kreatywność

Czy kiedykolwiek chciałeś mieć wymówkę, aby otworzyć zimną butelkę? Badania wykazały, że wypicie niewielkiej ilości alkoholu może faktycznie zwiększyć Twoją kreatywność. Oznacza to, że wypicie drinka może być korzystne dla Twojego mózgu. Kto by pomyślał? 

Badania

Badanie zostało przeprowadzone przez zespół badaczy ze Szwajcarii. Uczestniczyły w nim dwie grupy ludzi: jedna grupa mogła wypić piwo, druga dostała napój bezalkoholowy. Obie grupy nie były świadome, czy ich napój będzie zawierał alkohol, czy nie. Po wypiciu napoju i obejrzeniu 30-minutowego filmu dokumentalnego o RPA, grupy musiały rozwiązać zagadkę, w której musiały wymyślić słowo, które można dopasować do słów „Swiss”, „blue” i „cake”, a odpowiedzią był „cheese”. Grupa, która spożywała napój alkoholowy, rozwiązała zagadkę szybciej niż grupa „trzeźwa”.

Wyjaśnienie

Główny autor badania wyjaśnia w wywiadzie dla The Independent, że alkohol jest związany z kreatywnością. Najwyraźniej niewielka ilość alkoholu we krwi może zwiększyć pewne aspekty Twojej kreatywności. Ale oczywiście jest pewien haczyk. Jeśli pijesz za dużo, Twoja kreatywność może faktycznie zostać osłabiona. Jaka jest więc idealna ilość alkoholu, której potrzebujesz, aby stać się bardziej produktywnym? Różni się ona w zależności od wagi, ale około dwa lub trzy drinki to maksimum, jakiego potrzebujesz, aby osiągnąć magiczną liczbę 0,07% poziomu alkoholu we krwi. Według badań przeprowadzonych przez University of Illinois, pomoże Ci to w rozwiązywaniu problemów i pozwoli uzyskać więcej „spontanicznych spostrzeżeń”.

Upewnij się tylko, że kiedy pijesz piwo, aby zwiększyć swoją kreatywność, robisz to podczas pracy w domu; picie podczas jazdy nigdy nie jest zalecane, bez względu na to, jak kreatywny będziesz po wypiciu piwa.

Przeczytaj także: Dlatego właśnie nigdy nie należy przechowywać tej żywności w lodówce

Source: Vinepair, The Independent | Image: Unsplash, Fábio Alves