Szaleństwo! To najdroższe produkty na świecie

6. Wanilia

Może nie do końca się spodziewałeś jej na tej liście, ale wanilia jest najdroższą przyprawą na świecie. Uprawa i zbieranie wanilii z Madagaskaru są bardzo trudne i pracochłonne. Stąd wysoka cena około 300 euro za kilogram. W ten sposób otrzymuje się wanilię najwyższej jakości. Wanilia jest suszona przez kilka miesięcy po zerwaniu. Cały proces produkcji trwa około roku. To wiele wyjaśnia!

7. Miód manuka

Może wydawać się on raczej cudownym jedzeniem. Mówi się, że miód z krzewu manuka leczy wszystko. Od bólu gardła po infekcje. Krzewy rosną tylko w Nowej Zelandii i Australii, co czyni je wyjątkowymi. Za słoik miodu trzeba zapłacić 400 euro. Należy jednak uważać, jeśli chce się kupić taki słoik, ponieważ na rynku dostępnych jest dużo podróbek. Prawdziwy miód manuka ma zawsze logo UMF (Unique Manuka Factor).

8. Ziemniaki La Bonnotte

Kolejny zaskakujący produkt na liście: ziemniaki. A przecież La Bonnotte to jeden z najdroższych produktów na świecie. Francuskie ziemniaki rosną tylko w mineralnej zieleni niewielkiej wyspy. Sezon na nie trwa tylko przez tydzień w roku. Te specjalne ziemniaki są czasami sprzedawane za ponad 400 euro za kilogram.

9. Ośli ser

Tak, to naprawdę istnieje: ser z mleka oślego. Właściwie ten kremowy, wędzony biały ser to przysmak. Pochodzi z Syberii i nie jest łatwy do wykonania. Do sera oślego używa się mleka pochodzącego od zagrożonego gatunku osła. Na 1 kilogram sera potrzeba 25 litrów mleka. Oznacza to, że przysmak kosztuje 1000 euro za kilogram. Nie jest to coś, co kupisz w lokalnym sklepie z serami. Obecnie jest produkowany wyłącznie na zamówienie.

10. Arbuz Densuke

Kończymy listę owocami, bo nawet one mogą okazać się dość drogie. Ten arbuz pochodzi z Japonii i jest jednym z najdroższych owoców na świecie. Ma czarną skórkę i każdego roku rośnie ich tylko kilka tysięcy sztuk. Arbuz Densuke został sprzedany w 2008 roku za rekordową cenę… 6000 euro! Tak, za jednego arbuza. Jednak za to o intensywnie słodkim i chrupiącym smaku.

Strona 2/2

Czytaj także: Spłukujesz jabłka przed zjedzeniem? To błąd, a oto powody, dla których nie powinno się tego robić

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Favorflav | Zdjęcie: Unsplash