W ten sposób szybko ugotujesz swoje ziemniaki!

potatoes

To pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu

Niezależnie od tego, czy robisz frytki, puree ziemniaczane, sałatkę ziemniaczaną czy placki ziemniaczane, gotowanie jest nieuniknioną częścią w przypadku niektórych przepisów. I zwykle zajmuje trochę czasu, zanim ziemniaki się ugotują. Ale czy wiesz, że istnieją sposoby na przyspieszenie tego procesu?

Wielkość garnka

Czy wiesz, że wielkość Twojego garnka wpływa na czas gotowania ziemniaków? Teraz możesz pomyśleć, że garnek powinien być mniejszy. I to ma sens, ponieważ mniejszy garnek oznacza mniej wody, więc woda będzie gotować się szybciej. Ale w tym przypadku tak nie jest. Jeśli wybierzesz mały garnek, Twoje ziemniaki będą wtulone w wodę. To powoduje, że w większości dotykają się nawzajem zamiast wody, w której się znajdują. Jeśli wybierzesz większy garnek, twoje ziemniaki będą zanurzone we wrzącej gorącej wodzie, co spowoduje, że szybciej się ugotują.

Garnek elektryczny

Kolejną wskazówką jest używanie wrzącej wody zamiast zimnej. Jeśli użyjesz wody, która została już zagotowana w czajniku elektrycznym, nie będziesz musiał czekać, aż woda zagotuje się w garnku. Jeśli więc garnek jest wystarczająco duży, a woda już gorąca, Twoje ziemniaki będą gotowe w krótkim czasie! Jeśli chcesz, aby wszystkie ziemniaki były ugotowane w tym samym momencie, powinieneś upewnić się, że wszystkie są jednakowej wielkości, w przeciwnym razie mniejsze ziemniaki będą gotowe przed dużymi. Przetnij więc duże na pół.

Ostatnia rada: jeśli potrzebujesz tylko podgrzać ziemniaki, możesz użyć mikrofalówki, aby zrobiła to za Ciebie. Zrób kilka dziurek w ziemniakach widelcem i włóż je do mikrofalówki na dwie minuty. Po upływie tych dwóch minut odwróć ziemniaki i podgrzewaj je przez kolejne dwie minuty. W ten sposób zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

Przeczytaj także: 41 Niewiarygodne Sezonowe Haki Ogrodowe do Wypróbowania Tej Wiosny – Sprawią, że Twoi Sąsiedzi Będą Zieloni z Zazdrością!

Source: Kookfans, Libelle | Image: Pixabay