6 wskazówek, które pomogą Ci się pozbyć lub zapobiec poceniu górnej wargi

poceniu górnej wargi

Czy Twoja górna warga poci się latem? Mamy kilka wskazówek, które w tym pomogą

Nie da się temu zaradzić podczas niektórych szczególnie upalnych dni. Górna warga jest bardzo spocona i masz nadzieję, że nikt tego nie widzi. To sprawia, że nie czujesz się do końca atrakcyjnie, chociaż jest to coś, z czym nie można  nic zrobić. A może jednak? Śpieszymy z pomocą tym, których górna warga mocno się poci w ciągu lata i podajemy sześć przydatnych wskazówek. Nie musisz już czuć się niepewnie!

Witaj w klubie spoconych warg.

1. Krem na dzień

Krem na dzień jest dobry dla skóry, ale jednocześnie zatrzymuje ciepło. Postaraj się nie wcierać zbyt dużo kremu na dzień w miejscach, które szybko się pocą (takich jak górna warga). W ten sposób zapobiegniesz utworzeniu się dodatkowej ciepłej warstwy, a warga będzie się pocić znacznie mniej. To samo dotyczy ochrony przeciwsłonecznej! Stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym, ale nie używaj go zbyt obficie w szczególnie potliwych miejscach.

2. Zachowaj spokój

Stres powoduje potliwość. Oznacza to, że ostatnią rzeczą, którą należy robić, to stresować się spoconą górną wargą! Nawet jeśli czujesz się z nią niekomfortowo, pamiętaj, że wszyscy się pocimy. Każda spocona osoba czuje się nieswojo. Tak więc nie jesteś wyjątkiem i nie ma się czym przejmować. Pocenie się jest bardzo normalne. Gdy tylko się rozluźnisz, zauważysz, że górna warga będzie mniej spocona.

Aby przeczytać o kolejnych wskazówkach, przejdź do następnej strony!

Strona 1/2

ZASTRZEŻENIE: Nie ma żadnej gwarancji, że uzyska się określony rezultat i w przypadku każdej osoby może się on różnić.