Czosnek to świetny dodatek do dań, ponoć skutecznie odstrasza wampiry, ale kto by się spodziewał, że również doskonale zwalcza pryszcze

W życiu nie przyszłoby nam do głowy, że czosnek to sposób na trądzik.

Wypryski na twojej twarzy pojawiają się regularnie? A być może pryszcze wyskakują co jakiś czas, skutecznie krzyżując twoje plany na wieczór? Sami dobrze wiemy, jak bardzo potrafią wyprowadzić człowieka z równowagi. Kto z nas nie próbował miliona różnych kremów i maści, które obiecywały nam złote góry, a koniec końców jedynym efektem ich działania było odchudzenie portfela. Niektórzy śmiałkowie próbują je wyciskać, ale w efekcie skóra staje się podrażniona i wszystko wygląda jeszcze gorzej niż przedtem. Jeśli pragniesz skutecznie się ich pozbyć, chwyć za główkę czosnku i gwiżdż na pryszcz!

Daj szansę naszej metodzie!

Czosnek

Główkę czosnku znajdziemy niemalże w każdej kuchni. Wystarczy jeden ząbek, aby nadać daniom niepowtarzalny aromat, to nieodłączny składnik sosów do makaronów, zup, a Azjaci wprost za nim szaleją. Oprócz swoich walorów smakowych czosnek ma także właściwości lecznicze. Ta bulwiasta roślina to naturalny antybiotyk, wzmacniający układ odpornościowy człowieka, a ponadto przeciwdziała stanom zapalnym, skutecznie redukuje poziom cholesterolu i zapobiega powstawaniu zatorów w tętnicach. Zamiast kolejnej sałatki naszprycowanej majonezem, polecamy tzatziki lub inne dania na bazie czosnku, zdecydowanie lepiej wyjdzie to wam na zdrowie.

Skóra

Spożywanie czosnku bez wątpienia niesie za sobą szereg pozytywnych skutków, nie mniej jednak posiada on mnóstwo innych zastosowań, szczególnie korzystnych w przypadku skóry. Od początków XVIII wieku żołnierze na wszystkich frontach świata wcierają czosnek w rany, zapobiegając w ten sposób rozwojom infekcji. Oczywiście, obecnie istnieją środki medyczne, które skuteczniej zabezpieczają odniesione obrażenia, aczkolwiek antyzapalne działanie czosnku czyni z niego doskonały środek w walce z pryszczami, w końcu pryszcze to nic innego, niż drobne zapalenie skóry.

Zachęcamy do odwiedzenia kolejnej strony. Dowiedz się, jak czosnek może przywrócić blask twojej cerze!

Strona 1/2

ZASTRZEŻENIE: Nie ma żadnej gwarancji, że uzyska się określony rezultat i w przypadku każdej osoby może się on różnić.