Ta kobieta codziennie wciera skórkę banana w twarz, to ma głęboki sens!

skórkę banana

Zobacz, jakie korzyści przyniesie ci skórka banana

Banany to prawdziwy skarb; nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości. Stanowią istną skarbnicę witamin i minerałów, takich jak witamina C, potas oraz magnez. Spożywamy je na setki sposobów, dodajemy do koktajlu przed siłownią, kroimy w plasterki i wzbogacamy sałatki owocowe lub po prostu pałaszujemy w formie przekąski między posiłkami. Na ogół skórka ładuje prosto w śmietniku, nie mniej jednak to zwykłe marnotrawstwo, twoja twarz mogłaby na tym skorzystać!

Cera twojej twarzy zacznie promieniować wdziękiem, a to wszystko dzięki bananom!


Banan

Wspominaliśmy już na temat zbawiennych dla zdrowia właściwości bananów, w każdym razie przyjrzymy się im z bliska. Jeden banan dostarcza niespełna stu kalorii, składających się w głównej mierze z węglowodanów, których na ogół znajdziemy tam około 20-25 gram. Ponadto, banan zawiera 1,2 grama protein, 0,2 grama tłuszczy i 0,4 grama błonnika. Co więcej, te owoce są wypełnione po brzegi potasem, witaminą C, tryptofanem, magnezem i selenem. To wszystko czyni je nieodłącznym elementem zdrowej i zróżnicowanej diety.


Właściwości zdrowotne

Pomijając wszystkie witaminy i minerały, które działają od środka, banany również okażą się pomocne, jeśli pragniesz zadbać o swój wygląd zewnętrzny, a ściślej rzecz ujmując o cerę. Skórka banana zawiera tak zwaną luteinę, antyoksydant powiązany z witaminą A, który między innymi jest budulcem naturalnego filtru UV. Ponadto właściwości antyzapalne luteiny czynią z niej doskonały oręż w walce z trądzikiem i podrażnieniami skóry, znacząco łagodząc ich skutki. Niezależnie od przypadku wcieranie skórki banana w twarz jest w stanie zdziałać cuda.


Pielęgnacja skóry

Stosowanie banana przy codziennej pielęgnacji skóry jest dziecinnie proste. W zależności od preferencji możesz użyć skórki lub samego owocu. Umierasz z ciekawości? Przejdź do następnej strony, aby dowiedzieć się więcej na temat rezultatów stosowania naszej porady.

Strona 1/2

ZASTRZEŻENIE: Nie ma żadnej gwarancji, że uzyska się określony rezultat i w przypadku każdej osoby może się on różnić.