To tutaj powinieneś trzymać swoje flakony z perfumami

perfume

I dowiedz się, gdzie nie należy ich trzymać!

Wiele osób lubi eksponować swoje flakony perfum. Czy też do nich należysz? Butelki zazwyczaj są małymi dziełami sztuki ze swoimi kolorami, kształtami i dodatkami. Okazuje się jednak, że faktycznie mogą istnieć przeciwwskazania do trzymania swoich perfum w łóżku – lub w łazience. Gdzie więc powinieneś je trzymać?

Wskazówki

Najgorszym miejscem do przechowywania perfum jest łazienka. Zaskakujące, prawda? Jest to spowodowane zmianami temperatury i wilgotności w tym konkretnym pomieszczeniu w domu. Jeśli trzymasz swoje butelkowane zapachy w odpowiednim miejscu, będą one trwałe od około jednego do trzech lat. Niektóre nawet utrzymują swój zapach przez ponad piętnaście lat. Niestety, łazienka nie jest miejscem, które sprawi, że twoje perfumy będą trwałe tak długo. Jeśli trzymasz perfumy w miejscu, które jest jasne i które narażone jest na duże zmiany temperatury, będą one „starzeć się” szybciej, powodując zanik lub zmianę zapachu.

Wskazówki

Gdzie zatem należy przechowywać perfumy? Powinny znajdować się w miejscu, gdzie panuje niższa temperatura. Około 18 stopni Celsjusza (64 stopni Fahrenheita). Jeśli trzymasz swój flakonik perfum w małym pudełku, w którym go zakupiłeś, to również przedłuży trwałość zapachu. Jeśli naprawdę chcesz, aby twoje perfumy pachniały długo, możesz umieścić je w lodówce. To może przedłużyć trwałość zapachu o dwa lata! Tylko upewnij się, że trzymasz je w drzwiach, aby nie było zbyt zimno. Innym sposobem na schłodzenie i zakrycie butelek jest zawinięcie ich w folię aluminiową i umieszczenie w ciemnej szafce lub w piwnicy. Tylko upewnij się, że piwnica nie jest zbyt wilgotna.

Dla osób, które lubią eksponować swoje flakony perfum, może to być zła wiadomość. Ale jeśli naprawdę chcesz, aby twoje perfumy były trwałe, trzymaj je z dala od słońca, ciepła i wilgoci. Zawsze możesz wyeksponować butelki po ich opróżnieniu.

Przeczytaj także: Twoje perfumy mówią o twojej osobowości więcej, niż ci się wydaje

Source: Max Vandaag | Image: Unsplash, Ulysse Pointcheval