Od pensji do byłej dziewczyny: 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o papieżu Franciszku

5. Arcybiskup miał dziewczynę! – Była jedną z moich przyjaciółek, z którymi regularnie tańczyłem, ale wtedy odkryłem swoje powołanie religijne – wyznał papież autorom swojej biografii. Na pewno nie jest to żaden skandal dla papieża.

6. Studenci czasami mają problem z pokryciem kosztów utrzymania ze względu na niskie dochody. Jorge wspomniał, że on również tego doświadczył. Dlatego pracował jako ochroniarz w barze w Buenos Aires, aby móc sfinansować swoje studia.

7. Arcybiskup jest wielkim fanem piłki nożnej. Kibicuje klubowi piłkarskiemu San Lorenzo.

8. Jako Zastępca Jezusa Chrystusa, papież ma wiele zadań, ale nawet on czasami ma wolny czas na obejrzenie filmu. Ulubiony film Franciszka? „Uczta Babette”, duński dramat z 1987 roku.

9. Franciszek jest pierwszym od dawna papieżem spoza Europy. Jego jedyny pozaeuropejski poprzednik przejął władzę w 731 roku.

10. Jako głowa kościoła rzymskokatolickiego Jego Świątobliwość ma przed sobą perspektywę przyjemnej emerytury. Papież Benedykt XVI zrezygnował w 2013 roku, otrzymując niezły pakiet emerytalny. Ostatni raz Watykan przyznał emeryturę 600 lat temu. Włoska gazeta La Stampa poinformowała, że emerytowany papież otrzymuje 2500 euro miesięcznie.

Strona 2/2

Czytaj także: Czy książę Karol jest naprawdę ojcem księcia Harry’ego? Spójrz na zdjęcia i oceń sam

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: CNBC, Telegraph| Zdjęcie: Unsplash