15 historycznych zdjęć, które przyprawią Cię o dreszcze

1946 – nowe buty

W okresie powojennym nie każdy mógł sobie pozwolić na nową parę butów. Na zdjęciu widzimy, jak 6-letni Austriak otrzymuje parę z Młodzieżowego Czerwonego Krzyża. Uśmiecha się od ucha do ucha dzięki nowym butom. Zdjęcie zostało opublikowane w grudniowym numerze Life Magazine i przypomina nam o wdzięczności za to, co mamy.

1949 – Elvis Presley w wojsku

Jest wiele zdjęć przedstawiających króla rocka zabawiającego publiczność – takim go znamy. Z drugiej strony, jego najwięksi fani wiedzą, że Elvis był w wojsku od 1958 do 1960 roku. Na tym zdjęciu widzisz go jako żołnierza 53310761. Memphis Flash został w tym czasie przeniesiony do Niemiec w ramach NATO. Tam poznał swoją przyszłą żonę Priscillę Beaulieu, której ojciec w tym czasie stacjonował w Niemczech Zachodnich.

1964 – Muhammad Ali „boksuje” Beatlesów

W lutym 1964 ścieżki Muhammada Ali skrzyżowały się z zespołem The Beatles. Zespół był w Stanach, aby nagrać swój drugi występ w Ed Sullivan Show, a Cassius Clay (prawdziwe nazwisko Muhammada) przygotowywał się do walki z Sonnym Listonem. Początkowo Beatlesi chcieli poznać Listona, jednak bez wzajemności, więc członkowie zespołu zadowolili się poznaniem Claya. Bokser zażartował: „Powinniśmy zrobić razem kilka objazdówek i się wzbogacić”.

1967 – pocałunek życia

 

Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, jakby dwaj mężczyźni się całowali, lecz nic bardziej mylnego. Mężczyźni na zdjęciu pracowali przy pylonie wysokiego napięcia. JD Thompson prawdopodobnie został porażony prądem i to pan Randall Champion przywrócił do życia swojego kolegę metodą reanimacji usta-usta. Zdjęcie jest teraz znane na całym świecie i zdobyło nagrodę Pulitzera.

1972 – komputer Hewlett Packard

Dziś nie domyślilibyśmy się, że urządzenie na tym zdjęciu to komputer, jednak tak właśnie jest. Zdjęcie przedstawia analizator Fouriera Hewlett Packard HP-5451A. Ten komputer zapoczątkował erę cyfrową.

Strona 3/3

Czytaj także: 15 zdjęć osób próbujących sprzedać lustra

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Zdjęcia: Wikimedia Commons