7 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedziałeś o papieżu Janie Pawle II

4. Był mistrzem wielozadaniowości

Jeśli kogokolwiek można nazwać zdyscyplinowanym i skupionym na ciężkiej pracy, to właśnie Jana Pawła II. Według jego sekretarzy był prawdziwym „wulkanem energii” i regularnie pracował od 12 do 16 godzin dziennie. Papież, jak sam przyznaje, mógł równie dobrze skoncentrować się na kilku zadaniach jednocześnie. Nierzadko podczas spotkań pisał książkę lub wiersz.

5. Był prawdziwym pisarzem

Pisanie podczas spotkań zaowocowało powstaniem wielu tekstów jego autorstwa. Podczas samego pontyfikatu pisał średnio ponad 3000 stron rocznie.

6. Był pierwszym papieżem, który odwiedził meczet i Biały Dom

W 2001 roku papież złożył wizytę w meczecie w centrum Damaszku. To sprawiło, że był pierwszym papieżem, który tego dokonał. Papież Jan Paweł II po raz pierwszy zrobił także jeszcze jedną rzecz. W 1979 roku był pierwszym papieżem, który odwiedził Biały Dom. Tam poznał prezydenta Jimmy’ego Cartera i jego żonę, Lady Rosalynn Carter.

7. Jest „najczęściej widzianą” osobą w historii

Dzięki swoim niezliczonym podróżom wielu ludzi widziało na żywo papieża Jana Pawła II. Około pół miliarda osób widziało go na własne oczy. Nikt inny do tej pory tego nie osiągnął, więc papież ma na swoim koncie prawdziwy rekord świata.

Strona 2/2

Czytaj także: Od pensji do byłej dziewczyny: 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o papieżu Franciszku

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Life Teen | Zdjęcie: Papież Jan Paweł II trzymający koalę, Brisbane, 25 listopada 1986, archiwum stanu Queensland na licencji domeny publicznej