Który samochód ma pierwszeństwo? Niewiele osób zna odpowiedź

Czy znasz odpowiedź na to pytanie?

Kiedy jesteś w trasie od dłuższego czasu, prowadzenie samochodu staje się niezwykle znajomym nawykiem. Możesz myśleć, że wiesz już, jak zachować się w większości sytuacji i że napotkałeś już wszystkie problemy na drodze. Sprawdźmy jednak to założenie na przykładzie prawdziwego egzaminu na prawo jazdy.

Patrząc na załączony obraz, możemy zaobserwować scenariusz ruchu drogowego na skrzyżowaniu w kształcie litery T. W tej sytuacji różowy samochód zmierza w kierunku skrzyżowania, a towarzyszy mu żółty samochód zbliżający się z prawej strony i niebieski samochód z lewej strony. Intencje każdego pojazdu są następujące: różowy samochód zamierza skręcić w lewo, niebieski samochód planuje jechać prosto, a żółty samochód również chce skręcić w lewo. Nie zapomnij wziąć pod uwagę wszystkich znaków, sygnalizacji świetlnej i innych warunków, które mogą mieć wpływ na tę sytuację na drodze.

Jeśli wybrałeś już odpowiedź i chcesz sprawdzić, czy masz rację, kliknij na następną stronę! Tam podamy prawidłową odpowiedź.