Co pozycja, w której śpisz z partnerem lub partnerką, mówi o twoim związku

pozycja do spania

W jaki sposób śpisz ze swoją drugą połówką?

Pozycja, w której śpicie może bardzo wiele powiedzieć o twoim związku.

Podświadomość

Według strony internetowej Little Things w trakcie snu nasza podświadomość na chwilę przejmuje kontrolę nad naszymi ciałami. Dlatego sposób, w jaki zasypiamy z naszym partnerem lub partnerką, może wiele powiedzieć o związku. Poniżej znajdziesz kilka pozycji i ich znaczenie!

1. Na łyżeczkę

Według psycholożki związków Corrine Sweet tylko 18% par śpi na łyżeczkę – to stosunkowo niewielki odsetek. Według Sweet taka pozycja stawia jedną osobę „w roli ochraniającej drugą”. Ekspertka od języka ciała, Patti Wood, dodaje, że jest to oznaka zaufania małej łyżeczki do dużej.

2. Na luźną łyżeczkę

Luźna łyżeczka jest zasadniczo tym samym, co spanie na łyżeczkę, ale pozwala na pewną swobodę, zamiast ciasnego kulenia się. Zwłaszcza pary, które spotykają się od niedawna, śpią bliżej siebie, a luźne łyżeczki zaczynają się pojawiać, gdy para jest ze sobą od jakiegoś czasu. Paul Rosenblatt, autor książki „Two in a Bed: The Social System of Couple Bed Sharing”, twierdzi, że jest to dobra pozycja dla optymalnego snu. Wood ponownie dodaje, że nadal jest to oznaka ochronnej więzi między dwiema osobami.

Kontynuuj czytanie na następnej stronie.

Strona 1/2