Człowiek, który poświęcił swoje życie na pomoc osobom niepełnosprawnym, zdobywa wiejski dom

country house

Wdowiec spędził swoje życie pomagając osobom niepełnosprawnym znaleźć dom

Grant Carson, wdowiec z Glasgow, nigdy niczego nie wygrał. Teraz w ramach loterii Omaze Million Pound House Draw wygrał zupełnie nowy dom na wsi, warty 2,5 miliona funtów. Ale dom to nie jedyna nagroda, jaką otrzymał mężczyzna; dostał również sto tysięcy funtów w gotówce. Które planuje wykorzystać, aby w końcu kupić psa.

Dobroczynność

Przez 27 lat Grant Carson pracował dla organizacji charytatywnej, która pomagała osobom niepełnosprawnym znaleźć dostępne mieszkania. A teraz, zaraz po tym, jak rzucił pracę i został niezależnym konsultantem, Carson wygrał wiejską posiadłość i nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 funtów. Mężczyzna wziął udział w loterii organizowanej przez Omaze, firmę zajmującą się pozyskiwaniem funduszy, która organizuje imprezy charytatywne, z biletami o wartości 100 funtów. Postępowanie w sprawie zbiórki pieniędzy trafia do Dogs Trust, organizacji charytatywnej mającej na celu ratowanie i znajdowanie domów dla psów.

House Draw, dzięki któremu Carson zyskał nowy dom, zebrał 850 000 funtów na cele charytatywne. Owen Sharp, dyrektor naczelny Dogs Trust, powiedział Manchesterowi Evening News: „To innowacyjne losowanie przyniosło zdumiewającą kwotę dla Dogs Trust i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wzięli udział – zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na naszą ważną bieżącą pracę nad opieką nad psami i znajdowaniu im domów na zawsze – których w tej chwili niestety tak wiele potrzebuje”.

Pies

Odpowiednio, Carson chce wykorzystać swoją gotówkę, aby w końcu zdobyć psa. Nowo znaleziony właściciel domu został zdiagnozowany z przewlekłym przypadkiem zapalenia stawów w wieku siedmiu lat. Dlatego wcześniej nie mógł mieć psa. Ale teraz, dzięki nowej nagrodzie pieniężnej, będzie mógł sobie pozwolić na wyprowadzanie psów, a dom jest idealnym środowiskiem do życia i zabawy dla psa. Według Mirror dom otoczony jest drzewami i piękną scenerią i został niedawno odnowiony. Carson opisuje zwycięstwo jako wydarzenie zmieniające życie. Powiedział Manchester Evening News: „Uwielbiam Krainę Jezior, to jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju, wciąż nie mogę uwierzyć w to,  że tak naprawdę mam tutaj dom. Nie jestem jeszcze pewien, co będę robić na dłuższą metę, ale zamierzam wprowadzić się na jakiś czas i cieszyć się tym. Cokolwiek zdecyduję, jest to dla mnie naprawdę zmieniająca życie wygrana.”

Carson nie jest jeszcze pewien, czy sprzeda dom, zamieszka w nim czy wynajmie. Tak czy inaczej, praca będzie oznaczać zmianę w życiu osobistym i zawodowym Carsona. Powiedział: „… ta wygrana dała mi bezpieczeństwo finansowe, o jakim nigdy nie marzyłem, co oznacza, że mogę skupić się na moim nowym przedsięwzięciu, pomagając organizacjom zaspokajać potrzeby niepełnosprawnych klientów, przy znacznie mniejszej presji”.

Przeczytaj także: Nowa alternatywna metoda może oznaczać koniec badań na zwierzętach

Source: Manchester Evening News, Mirror | Image: Unsplash, Eric Chen