Dowiedz się, dlaczego twój partner zapomina o rzeczach, które właśnie mu powiedziała

forgetful good

Może się wydawać, że to irytujący nawyk, ale czy to naprawdę ich wina?

Jeśli godzinami rozmawiałaś o czymś, co naprawdę cię niepokoiło, odkrycie, że twój partner w ogóle nie zwracał na to uwagi, może być irytujące. To może spowodować, że będziecie się kłócić. Ale okazuje się, że istnieje dobry powód, dla którego twoja druga połówka może nie pamiętać, co powiedziałaś. 

Frustrujące

Prawdopodobnie każdy doświadczył tego w swoim życiu: rozmawiasz z kimś o czymś, co ci się przydarzyło. Tylko po to, abyś mógł to zrzucić z piersi lub dlatego, że było to po prostu zbyt zabawne, aby nie podzielić się z najbliższymi. Ale potem, kilka godzin później, ta osoba nawet nie pamięta, co jej powiedziałeś. To może być źródłem frustracji dla wielu par. Ale czy wiesz, że problem może tak naprawdę nie dotyczyć ich?

Prawdopodobnie zakładasz, że druga osoba nie jest zainteresowana tym, co masz do powiedzenia. Obwiniasz ich za to, że nie słuchają, a oni obwiniają ciebie za złość. Ale okazuje się, że tak naprawdę są zainteresowani tym, co masz do powiedzenia. Po prostu przeceniacie swoje umiejętności jako słuchacza i gawędziarza.

Znane

Ponieważ znacie się już jakiś czas, zakładasz, że nie musisz tłumaczyć wszystkiego. W tym wszystkich szczegółów swojej historii. Ponieważ twój partner zrozumie cię, niezależnie od sposobu, w jaki opowiesz historię. A przynajmniej tak ci się wydaje. Dlatego pominiesz niezbędne szczegóły, które sprawiają, że historia jest bardziej interesująca i łatwiejsza do zrozumienia. Rezultatem jest to, że twój partner natychmiast zapomina, co powiedziałaś mu kilka godzin temu.

Ale nie tylko ty jesteś winna. Ponieważ twój partner zna cię od jakiegoś czasu, zakłada, że nie będzie musiał też tak dobrze słuchać. Ponieważ myśli, że wie, co zamierzasz powiedzieć. I tak, nie skupia się na słuchaniu tak, jak przy rozmowie ze znajomym.

To może wyjaśnić fakt, że twój partner zapomina o rzeczach, które mówisz. I może pomóc wam obu lepiej się zrozumieć!

Przeczytaj także: Oto dlaczego ludzie rozwodzą się po kilkudziesięciu latach małżeństwa

Source: Marie Claire | Image: Unsplash, Kristina Litvjak