Zbyt Ładna, by Grać? Dlaczego Kobiety-Sportowcy Walczą, by Być Traktowane Poważnie w Mediach Społecznościowych

Cena Bycia Piękną: Jak Uroda Wpływa na Karierę Tych 23 Sportsmenek

Bądźmy szczerzy, bycie kobietą sportowcem jest trudne. Nie tylko muszą ciężko trenować i konkurować z najwyższej klasy zawodnikami, ale muszą również radzić sobie ze stereotypami płci, które dyktują, co jest uważane za „atrakcyjne” dla kobiet. To tak, jakby oczekiwano od nich, że będą nadludzkie – piękne i wysportowane jednocześnie. A gdzie te stereotypy kwitną najbardziej? Zgadłeś, media społecznościowe!

Ale rzecz w tym, że te stereotypy są nie tylko niesprawiedliwe, ale wręcz szkodliwe. Wysyłają komunikat, że kobiety nie mogą mieć wszystkiego, że muszą wybierać między swoim wyglądem a osiągnięciami. I to nie tylko sportowcy cierpią, młode dziewczyny, które je podziwiają, również mogą czuć się zniechęcone i mieć wrażenie, że muszą wybrać jedno lub drugie.

W tym artykule przedstawiamy 23 niesamowite sportsmenki, które spotkały się z krytyką za swój wygląd, a nie umiejętności sportowe. Weźmy na przykład Paige Spiranac, gwiazdę golfa, która stała się internetowym influencerem z powodu swojego wyglądu. Jest tak piękna, że LPGA poczuła się zmuszona do wprowadzenia nowego dress code’u, aby uczynić graczy mniej seksownymi. A jeśli gracze złamią kodeks, mogą stanąć w obliczu wysokiej grzywny zaczynającej się od 1000 dolarów, która podwaja się z każdym wykroczeniem. Mówiąc o ekstremalnych środkach!

Ale są też sportowcy, którzy wykorzystują swoje piękno i seksualność na swoją korzyść – aby zabrać głos w ważnych sprawach lub zdobyć więcej zwolenników. Niektórzy wykorzystują to nawet jako dodatkowy biznes… To skomplikowany świat, a my zanurzamy się w nim po uszy, by pokazać wam to, co dobre, złe i brzydkie. Czytaj dalej, aby zobaczyć naszą listę oszałamiających sportsmenek i wysoką cenę, jaką za to płacą.