21 Niesamowitych Zdjęć z Woodstock, Dzięki Którym Poczujesz Się Jakbyś Tam Był

Koszule tie-dye

Woodstock ’69 to jeden z najbardziej znanych festiwali wszech czasów. Jest znany z tego, że był organizowany w samym środku „ery hipisowskiej”. Na powyższym zdjęciu widać stoisko sprzedające koszulki tie-dye, które stały się synonimem mody hipisowskiej w późnych latach sześćdziesiątych. Festiwal nie miał oficjalnego towaru, więc te koszule były najbliższe festiwalowej odzieży. Dziś nadal można znaleźć koszulki tie-dye w wielu sklepach. Ale wszystko zaczęło się w latach sześćdziesiątych.

Kto nie słyszał o festiwalu Woodstock? Był to jedyny taki festiwal, który zgromadził dziesiątki tysięcy ludzi, którzy chcieli jednego: spokoju, miłości i muzyki. Został zorganizowany w 1969 roku, a jego uczestnicy żyli według zasad „hipisowskich”, czyli przeciwstawiających się tradycyjnemu spojrzeniu na życie. Właśnie dzięki nim Woodstock stał się ikoną swoich czasów. Podczas trwania festiwalu pojawiły się również problemy, zwłaszcza związane z brakiem jedzenia i higieny. Ale to nie zniechęciło ludzi, którzy byli zdecydowani zrobić wszystko, by uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wiele osób musiało przejść setki kilometrów, aby dotrzeć na miejsce, a niektórzy zostawili swoje samochody i zaczęli marsz, ponieważ ruch na drogach był tak zablokowany.

Moda na festiwalu Woodstock była równie kultowa co muzyka. Najbardziej charakterystycznym elementem ubioru były koszulki tie-dye, które stały się znakiem rozpoznawczym ruchu hipisowskiego. Właśnie dzięki takim elementom garderoby, moda zaczęła odgrywać ważną rolę w życiu młodych ludzi.Wiele zespołów, które wystąpiły na Woodstocku, stało się kultowe i przeszły do historii muzyki. Byli to między innymi Jimi Hendrix, Janis Joplin, Grateful Dead, The Who czy Santana. Zaskakujące jest to, że festiwal wcale nie był tak dużym sukcesem finansowym. Mimo to, stał się ważnym momentem w historii muzyki i kultury.

Dzięki Woodstockowi powstało wiele innych festiwali muzycznych, które odbywały się na całym świecie. Były one inspirowane ruchem hipisowskim i kładły nacisk na wolność słowa, ekologię i miłość. Dzisiaj mamy wiele różnych festiwali muzycznych, ale Woodstock pozostanie zawsze w naszych sercach jako ikona tamtych czasów

Wydaje się, że dzisiaj wiele osób zaczyna interesować się kulturą z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Młodzi ludzie przemierzają sklepy z używaną odzieżą, szukając kultowych koszulek, butów i spodni. Muzyka z tamtych czasów jest również na topie, a wiele zespołów, które powstały w tamtych czasach, cieszy się do dziś ogromną popularnością.

Więcej niesamowitych zdjęć z Woodstocku znajdziecie na kolejnej stronie!