Pozostały Ci resztki ząbków czosnku? Oto wskazówki jak wyhodować swój własny czosnek

Krok 1: Wybierz odpowiednią ziemię do doniczek

Powiedzieliśmy już, że potrzebujesz ziemi doniczkowej, ale musisz upewnić się, że Twoja ziemia doniczkowa jest odpowiednia do uprawy czosnku. Wybierz typ, który dobrze przepuszcza wodę i który nie jest nawożony. Szczególnie ten pierwszy punkt jest ważny. Jeśli bowiem Twoja gleba jest zbyt wilgotna, czosnek nie będzie rósł tak dobrze.

Krok 2: sadzenie

Znajdź słoneczne miejsce do uprawy czosnku. Wzbogać glebę ziemią doniczkową lub wypełnij nią dużą doniczkę. Palcem zrób w ziemi dołki o głębokości kilku centymetrów. To właśnie tam trafią później ząbki. Zalej otwory wodą, a następnie włóż ząbek. Przykryj ziemią i zalej jeszcze wodą.

Krok 3: cierpliwość

O czosnek nie trzeba zbytnio dbać. Wystarczy okazjonalne podlewanie. Ponadto jest to głównie kwestia cierpliwości. Po kilku tygodniach można zauważyć pierwsze oznaki życia. Pojawi się zielony zalązek (jeśli wszystko pójdzie dobrze). Po tym momencie niestety trzeba jeszcze trochę poczekać na pojawienie się czosnku. Potrzeba około sześciu miesięcy, aż Twój czosnek będzie gotowy. Wtedy wyjmij go z ziemi, powieś za łodygę i pozwól mu wyschnąć. Czy Twój czosnek jest już suchy? W takim razie możesz go potem przechowywać tak jak zwykle.

Powodzenia!