Kobieta poruszająca się na wózku nie mogła wejść po schodach, jednak zobacz, co się stało, gdy nacisnęła przycisk

To niesamowite!

Chociaż wiele budynków i przestrzeni publicznych jest wyposażonych w podjazdy i windy, nawet we współczesnym świecie istnieje wiele miejsc, które nie są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach. Patrząc na zdjęcie, może się wydawać, że ta kobieta nie mogłaby na nie wejść, ponieważ kamienne stopnie nie są przystosowane do wózków, a obok nie ma rampy. Jednak gdy naciska przycisk przeznaczony dla osób poruszających na wózkach, dzieje się coś niesamowitego.

Ta sztuczka może sprawić, że każdy budynek będzie dostępny dla osób poruszających się na wózkach.

Dostępność

Niestety, nawet w dzisiejszych czasach, nie wszystkie miejsca publiczne są dostępne dla osób na wózkach. Szczególnie starsze budynki często nie mają wystarczającej ilości miejsca na budowę rampy lub windy platformowej dla użytkowników wózków. Większość budynków użyteczności publicznej stara się montować rampy na swoich tyłach lub wysyłać kogoś, kto musi wyjść przed budynek i ustawić prowizoryczną rampę. Jest to niezwykle niewygodne, choć istnieją znacznie lepsze rozwiązania.

Zmiana

Jednak firma Allgood Trio uznała, że to niedopuszczalne, iż wiele budynków użyteczności publicznej nie jest przystosowanych dla osób poruszających się na wózkach. Dlatego wpadli na rozwiązanie, które oznacza, że budynek nie musi zmieniać struktury zewnętrznej, jednocześnie stając się dostępnym dla wszystkich. To bardzo praktyczne rozwiązanie, a z zewnątrz budynek wcale nie wygląda inaczej.

Przejdź do następnej strony, aby przeczytać o tym rozwiązaniu i obejrzeć go w akcji w filmiku!

Strona 1/2