Mężczyzna kupuje starą przechowalnię za 500 dolarów i znajduje w niej 7,5 miliona dolarów

Poprzedni właściciel

Do byłego właściciela magazynu dotarła wieść, że w jego schowku znaleziono aż 7,5 miliona dolarów. Chciał oczywiście zwrotu pieniędzy i ponownych negocjacji z nowym właścicielem. Było to coś, czym nowy właściciel nie był zbytnio zainteresowany…

Negocjacje

Rozgorzały negocjacje między obiema stronami, podczas których były właściciel złożył ofertę 600 000 w zamian za 7,5 miliona dolarów. Nowemu właścicielowi wydawało się to jednak nieco dziwne. Jak to możliwe, że w magazynie było tyle pieniędzy, skoro były właściciel nie opłacił czynszu za pomieszczenie? Ostatecznie nowy właściciel postanowił nie przyjąć oferty.

Nowa oferta

Każda ze stron uważała, że ma prawo do tych pieniędzy, przy czym były właściciel zdecydował się teraz zalicytować 1,2 miliona dolarów. Oznaczałoby to, że były właściciel otrzymałby z powrotem 6,3 miliona dolarów. Ponieważ problem został udostępniony w mediach społecznościowych, powstały dwa obozy. Jedni uważali, że pieniądze powinny zostać zwrócone prawowitemu właścicielowi, podczas gdy inni uważali, że zostały uczciwie wykupione.

Co zrobiłby Dan?

Zapytany o opinię, Dan próbował postawić się w tej sytuacji. Według niego, gdyby znalazł 7,5 miliona dolarów, zwróciłby je i tym samym przyjął ofertę. Według aukcjonera powodem byłby brak zainteresowania dalszymi negocjacjami i związaną z nimi pracą.

Decyzja

Ostatecznie nowy właściciel zdecydował się przyjąć ofertę 1,2 miliona dolarów. Poprzedni właściciele postanowili dorzucić coś jeszcze do umowy, ponieważ mężczyzna przez długi czas dobrze zajmował się pieniędzmi. Ostateczna kwota wyniosła zatem nieco poniżej 1,5 miliona dolarów. Mimo wszystko jest to kwota, o której mężczyzna mógł kiedyś jedynie pomarzyć…

Teraz oczywiście pozostaje pytanie — czy na jego miejscu przyjąłbyś ofertę, czy walczył o 7,5 miliona dolarów?

Czytaj także: 11-letni chłopiec znajduje starą torbę i rozwiązuje dzięki niej zagadkę

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Ninjajournalist | Zdjęcie: kadry z wideo na YouTube