Morderstwo, zwłoki i zjawiska paranormalne: witamy w Cecil Hotel

Uwaga: filmy w tym artykule mogą być niepokojące.

Czarna Dalia

Elizabeth Short, która przebywała w Cecil Hotel, również zmarła w jego pobliżu. Podobno zatrzymała się w hotelu lub przynajmniej wypiła drinka w barze w 1947 roku. Ona również została później zamordowana, a sprawa wciąż pozostaje nierozwiązana. Jej kompletnie okaleczone zwłoki zostały znalezione w Leimert Park w Los Angeles. Ciało zostało przecięte na pół, a usta rozcięte od ucha do ucha. Po śmierci otrzymała przydomek Czarna Dalia.

Elisa Lam

W 2013 roku miała miejsce kolejna tajemnicza śmierć. Kanadyjska studentka Elisa Lam została znaleziona martwa w zbiorniku na wodę na dachu hotelu. Zaginęła trzy tygodnie wcześniej. Znaleziono ją nagą w zbiorniku na wodę, a wszystkie jej rzeczy pływały dookoła. Władze zaprzeczają, jakoby było to morderstwo, lecz krytycy zakładają inaczej. Władze podają, że utonęła, choć do dziś nie jest jasne, w jaki sposób Elisa zmarła i jak znalazła się w zbiorniku wraz ze swoim dobytkiem. Po jej śmierci w Internecie pojawił się film, który stał się viralem. Zdjęcia pokazują, że Elisa weszła do windy, zachowując się podejrzanie. Wyglądała, jakby się kogoś bała. W końcu wysiadła z windy i nie wiadomo, co stało się później.

Zjawiska paranormalne

Do 2014 roku wszystkie te straszne morderstwa i samobójstwa, jednak były dziełem człowieka. Zmieniło się to jednak, gdy młody chłopak z Kalifornii uchwycił na zdjęciu „ducha”. Wydaje się, że na parapecie okna na czwartym piętrze znajduje się przezroczysta postać. Chłopiec, który go zrobił zdjęcie, twierdził, że w efekcie nie przespał kilku nocy.

Ostatnia śmierć

Ostatnie ciało zostało znalezione w hotelu w 2015 roku. Mężczyzna rzekomo odebrał sobie życie. Wcześniej, w 2011 roku, hotel próbował zmienić swój wizerunek, nadając mu inną nazwę: Hotel Stay on Main. Czy to jednak pomogło? W każdym razie na pewno nie pomaga fakt, że na ścianie budynku nadal widnieje nazwa Cecil Hotel.

Strona 3/3

Czytaj także: Nie uwierzysz, co policja znalazła po wtargnięciu do tego domu. Dziwne!

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródła: List VerseAll That Interesting | Zdjęcie: Hotel Cecil by Jim Winstead na licencji CC BY 2.0