Oto 21 wyjątkowych rzeczy znalezionych w osuszonym kanale w Paryżu

paris

Niezwykłe znaleziska!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co gromadzi się na dnie kanału po piętnastu latach? Na początku 2016 roku kanał Saint-Martin w Paryżu został osuszony po raz pierwszy od 2001 roku w celu oczyszczenia. Na przestrzeni lat kanał stał się domem dla wielu wyjątkowych przedmiotów. Co zostało znalezione? Dowiesz się tutaj.

Kanał Saint-Martin

Kanału Saint-Martin nie da się przeoczyć. Przecina on Paryż, zwłaszcza północno-wschodnią część miasta. Wraz z kanałem Saint-Denis tworzy połączenie między dwiema częściami ich bardziej znanego członka rodziny, czyli Sekwany. Kanał biegnie od Place de la Bastille do Bassin de la Villette i ma około 4550 metrów długości. W 1802 roku Napolean Bonaparte nakazał wykopanie kanału, który został ukończony w 1825 roku.

Popularność

Kanał jest dość popularny zarówno wśród paryżan, jak i turystów. To miejsce, w którym można odpocząć przy książce w ciągu dnia, a wieczorem wypić drinka nad wodą. Niestety do wody wrzucanych jest dużo śmieci. Dlatego w 2016 roku po piętnastu latach przyszedł czas na dokładne oczyszczenie kanału. W rezultacie znaleziono wiele niezwykłych przedmiotów.

Ciekawi cię, co odkryto w kanale? Kontynuuj czytanie na następnej stronie.