Oto, co może zrobić dla Ciebie kąpiel stóp z dodatkiem octu

foot bath

Kąpiel w occie może zaradzić niektórym powszechnym dolegliwościom

Często nie zwracamy uwagi na nasze stopy, dopóki nie nadejdzie sezon na sandały lub nie zacznie nas swędzieć między palcami. Czy zaniedbywałeś swoje stopy trochę za długo i czy nadszedł czas, aby temu zaradzić? Po prostu zrób sobie dobry pedicure w domu przy użyciu wody i octu. Możesz przeczytać instrukcje, jak to zrobić poniżej.

Zmniejszenie wyprysków u pływaków

Egzema jest powszechną infekcją grzybiczą na stopie, występującą głównie na podeszwie i między palcami. W przeciwieństwie do tego, co sugeruje nazwa, infekcja ta jest pobierana nie tylko z basenów, ale także z innych miejsc, jeśli chodzisz boso. Ta infekcja grzybicza może prowadzić do suchej, łuszczącej się i swędzącej skóry, a nawet do zapalenia i pęcherzy. Ze względu na przeciwgrzybicze działanie octu, ta silnie pachnąca substancja może pomóc w leczeniu zakażenia grzybiczego. Regularne kąpiele stóp w tym dobroczynnym roztworze mogą zmniejszyć objawy i opanować infekcję.

Pożegnanie z przykrym zapachem spoconych stóp

Notoryczny zapach spoconych stóp powstaje zazwyczaj w wyniku połączenia potu i bakterii pozostawionych na stopach i w butach. Ponieważ ocet może być stosowany zarówno przeciwko grzybom, jak i bakteriom, możesz użyć tego roztworu do usunięcia nieprzyjemnego zapachu. Dzięki temu, że od czasu do czasu zafundujesz swoim stopom kąpiel w occie, nie będziesz musiał szybko zatykać nosa po zdjęciu butów. Po wszystkim dobrze wypłucz stopy, ponieważ nie każdy lubi zapach octu.

Wsparcie dla suchych stóp i popękanych pięt

Suche stopy są nie tylko nieestetyczne, ale mogą być również bolesne i drażniące. Kwasowość zawarta w occie zapewnia Twoim suchym stopom zasłużone leczenie nawilżające. Istnieje prawdopodobieństwo, że po kąpieli w occie skóra Twoich stóp stanie się o wiele gładsza.

Kąpiel w occie dla stóp

Rozpieszczanie stóp kąpielą octową to bułka z masłem. Wlej 1 dużą szklankę octu do miski lub wiadra i dodaj 2 duże szklanki ciepłej wody. Powtarzaj w tych proporcjach, aż wanna będzie wystarczająco pełna, abyś mógł zanurzyć w niej stopy. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju octu używasz. Mocz stopy w kąpieli octowej przez 10 do 20 minut, a następnie całkowicie osusz. Rób kąpiel dla swoich stóp codziennie, aż do ustąpienia objawów.

Źródło: PureWow | Obraz: Pixabay