Dlaczego nocą niektórzy wkładają czerwony kubek pod sedes (i dlaczego ty też powinieneś)

Oto dlaczego dobrze spać z cytryną na stoliku obok

Cytryny sprawdzają się nie tylko do dekorowania drinków – to już wiemy. Nie mieliśmy jednak pojęcia, że można je wykorzystać także do tego celu! Ten żółty owoc pokrojony w plasterki i umieszczony w miseczce obok łóżka ma mnóstwo korzyści dla zdrowia.

Kto by pomyślał, że cytryny są tak przydatne!

Zastrzyk witamin

Jeśli jesteś naprawdę wytrzymałą osobą i nie przeszkadza ci wyjątkowo kwaśny smak, możesz po prostu zjeść całą cytrynę i mieć to z głowy. Cytryny dostarczają zastrzyku witamin: są pełne super zdrowych fito składników. Te składniki odżywcze polują na tak zwane wolne rodniki, które powodują w organizmie szkody. Rozpoczęcie poranka od wypicia szklanki letniej wody z sokiem z cytryny może również pomóc w rozpoczęciu trawienia i poprawić stan skóry. Innymi słowy: z jedzenia tego kwaśnego owocu można wcisnąć same korzyści.

Pusty żołądek

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać wodę z cytryną, ważne jest, aby pić ją rano na pusty żołądek. Ten sposób będzie najbardziej skuteczny w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Dodatkowo stymuluje odchudzanie. Dzieje się tak dlatego, że wątroba wytwarza więcej żółci po wypiciu wody z cytryną na pusty żołądek. To z kolei powoduje mniejszy głód i szybsze trawienie. Picie wody z cytryną jest również dobre dla higieny jamy ustnej ze względu na kwasy zawarte w tym owocu. Dzięki nim pozbędziesz się zarówno bakterii, jak i resztek jedzenia z jamy ustnej.

Czy wiesz jednak, że może również pomóc w walce z depresją i napadami lękowymi? Przejdź do następnej strony, aby dowiedzieć się, jak to działa!