Dlaczego nocą niektórzy wkładają czerwony kubek pod sedes (i dlaczego ty też powinieneś)

foot bath

Oto dlaczego powinno się robić octową kąpiel stóp

Często nie zwracamy zbytniej uwagi na nasze stopy, dopóki nie nadejdzie pora na sandały lub nie poczujemy swędzenia między palcami. Zbyt długo zaniedbujesz już stopy i nadszedł czas, aby temu zaradzić? Wystarczy zrobić sobie dobry domowy pedicure wodą i octem. Poniżej znajdziesz instrukcje, jak to zrobić.

Złagodzenie świądu pływaków

Egzema to częste zakażenie grzybicze stóp występujące głównie na podeszwie i pomiędzy palcami. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, infekcję można złapać nie tylko na basenie, ale także w innych miejscach, jeśli chodzi się boso. Objawami mogą być suchość, łuszczenie się i swędzenie skóry, a nawet stan zapalny i pęcherze. Ze względu na swoje działanie przeciwgrzybicze octu ta intensywnie pachnąca substancja może pomóc w leczeniu tego typu infekcji. Regularne moczenie stóp w tym roztworze może zmniejszyć objawy i opanować infekcję.

Pożegnaj się z zapachem spoconych stóp

Notoryczny zapach spoconych stóp zwykle wynika z połączenia potu i bakterii na stopach i w butach. Ponieważ ocet może być stosowany zarówno przeciwko grzybom, jak i bakteriom, można użyć jego roztworu do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu. Od czasu do czasu moczysz stopy w occie i możesz przestać zatykać nos podczas zdejmowania butów. Po wszystkim opłucz dobrze stopy, ponieważ nie każdy lubi zapach octu.

Wzmocnienie dla suchych stóp i popękanych pięt

Suche i popękane stopy są nie tylko nieestetyczne, ale mogą być również bolesne i podrażnione. Kwasowość w occie zapewnia suchym stopom zasłużone nawilżenie. Istnieje prawdopodobieństwo, że skóra na stopach będzie wydawać się o wiele gładsza po kąpieli octowej.

Kąpiel octowa dla stóp

Pielęgnacja stóp w occie to bułka z masłem. Wlej 1 dużą szklankę octu do miski lub wiaderka i dodaj 2 duże szklanki ciepłej wody. Powtarzaj tej proporcje, aż miska będzie wystarczająco pełna, aby można było zanurzyć stopy. Rodzaj octu nie ma znaczenia. Mocz stopy przez 10 do 20 minut, a następnie dokładnie osusz. Powtarzaj codziennie, aż objawy ustąpią.

Przeczytaj więcej na następnej stronie!