8 prostych sposobów na oszczędzanie energii i prądu

standby

W ten sposób utrzymujesz kwotę na niskim poziomie.

W ostatnich miesiącach wszyscy to zauważyliśmy: ceny energii i prądu poszybowały w górę. Każdy, kto nie chce mieć wysokich rachunków za media, powinien jak najwięcej zaoszczędzić. Pomożemy Ci w tym, wymieniając kilka przydatnych wskazówek dotyczących oszczędzania.

8. Urządzenia nie pozostające w stanie czuwania

Wiele urządzeń elektrycznych automatycznie przechodzi w tryb czuwania, gdy ich nie używasz. To nadal zużywa sporo energii, a więc i pieniędzy. Odłączając urządzenia, których nie używasz, możesz sporo zaoszczędzić. Nie masz ochoty na ciągłe przeglądanie wszystkich urządzeń? Wówczas kup „inteligentną wtyczkę”, która pozwala na wyłączenie wszystkich urządzeń jednocześnie.

7. Zapewnienie dobrej izolacji

Jeśli nie mieszkasz w całkiem nowym domu, istnieje prawdopodobieństwo, że izolacja pozostawia wiele do życzenia. Wypełniając szczeliny przy drzwiach, oknach, podłodze i kominie, zapewniasz, że ucieka o wiele mniej powietrza. Ciepło z pieca będzie się wtedy znacznie lepiej trzymało. Jeśli nie chcesz robić tego sam, możesz zatrudnić do tego fachowca. To pozwoli Ci zaoszczędzić dużo energii i pieniędzy w dłuższej perspektywie!

Zastanawiasz się, jakie inne sposoby mogą pozwolić Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy? Czytaj dalej szybko na następnej stronie!