Zaginiony buldog w końcu połączył się ze swoją rodziną

missing bulldog

Pies był uważany za zaginionego przez dwa lata

Baya, buldog francuski, który zaginął w Galway przed Bożym Narodzeniem w 2020 roku, w końcu został połączony ze swoją rodziną. Buldog został skradziony ponad dwa lata temu, ale teraz w końcu wrócił. A jego rodzina jest przeszczęśliwa, że ma go z powrotem

Ukradziony

Rodzina z Athenry w Co Galway w Irlandii w 2020 roku straciła ukochanego psa. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia przy domu zauważono czarnego Jeepa, który chwilę później odjechał. Po tym wydarzeniu ich pies zniknął. Nagranie bezpieczeństwa pokazało samochód, ale wszelkie próby znalezienia go lub kierowcy były bezowocne. Ich buldoga francuskiego Baya nigdzie nie można było znaleźć. Adam Nawrocki, właściciel Baya, powiedział RTE News, że spędził tygodnie szukając ich futrzanego członka rodziny. Powiedział: „Dzieci przyszły do nas kilka dni później i powiedziały nam, że nie chcą żadnych zabawek od Santy w tym roku … Zamiast tego chciały odzyskać swojego psa”.

Znaleziony

Dwa lata później Baya został zauważony na ruchliwej drodze w Dublinie. Ktoś go znalazł i sprawdził jego mikrochip. Kiedy Baya został skradziony, rodzina Nawrockich zgłosiła go jako zaginionego lub skradzionego. Ze względu na mikroczip, The Dublin Society for Prevention of Cruelty to Animals było w stanie wyśledzić rodzinę i połączyć ich z dawno zaginionym członkiem rodziny. Nikt nie wie jak Baya znalazł się na tej ruchliwej ulicy, ale jej rodzina jest podekscytowana, że ma go z powrotem. Justyna Narwocki powiedziała RTE News: „Po dwóch latach nie mieliśmy już żadnej nadziei, ale kiedy Adam zadzwonił do mnie i powiedział mi, że dostał telefon, że odzyskamy go, nie mogłam w to uwierzyć…Szczęście, które wciąż czuję, że jest z powrotem tam, gdzie należy … To niesamowite, to jak cud”.

Najwyraźniej Baya dobrze dostosowuje się do bycia z powrotem w domu. Nadal wie, gdzie jest jej miska do karmienia i dogaduje się z nowym dodatkiem do rodziny Narwockich; Diabolina, inny francuski buldog rodziny. Mimo, że Baya nie jest już tym samym psem co kiedyś, Adam Narwocki jest przekonany, że znów będzie sobą. Powiedział: „Była bardzo zdrowym i aktywnym szczeniakiem. Nie jest już taka, ale zamierzamy ją odzyskać. Codziennie staje się silniejsza i wraca na właściwą drogę”.

Przeczytaj także: W 2022 roku border collie posprzątał ponad 1000 plastikowych butelek

Source: RTE News | Image: Unsplash, Karsten Winegeart