4 oznaki, że czas wymienić gąbkę

replace sponge

Dowiedz się, kiedy nadszedł czas na wymianę gąbki!

Wszyscy wiemy, że nie możemy używać wiecznie tej samej gąbki. Zazwyczaj dobrze jest często wymieniać swoją gąbkę. Według The Spruce, powinieneś pozbyć się swojej gąbki po dwóch lub czterech tygodniach jej używania. Ale niektóre znaki mogą wskazywać, że czas wymienić gąbkę przed tym czasem. Dowiedz się więcej poniżej.

1. Zapach

Jednym ze znaków, które powinny skłonić Cię do pozbycia się gąbki, jest jej zapach. Ponieważ Twoja gąbka często się moczy, jest podatna na takie rzeczy jak pleśń i grzyby. I to niesie za sobą zły zapach. Więc zawsze, gdy zauważysz kwaśny zapach pochodzący z gąbki, to czas, aby ją wyrzucić. Bo przecież nie chcesz sprzątać kuchni gąbką, która jest pełna pleśni!

2. Stan

Czy Twoja gąbka wygląda tak, jakby widziała zbyt wiele zim? Jeśli twoja gąbka w zasadzie się rozpada, możesz zainwestować w nową. Jeśli wyczyścisz swój dom całkowicie zużytą gąbką, nie będzie to tak skuteczne. Jeśli więc chcesz skutecznie sprzątać, pozbądź się starej, zużytej gąbki!

3. Wygląd

Twoja gąbka nigdy nie będzie wyglądać tak, jak wtedy, gdy ją właśnie kupiłeś. Ale jeśli Twoja gąbka jest całkowicie odbarwiona i ma kilka wątpliwych plam, wtedy możesz chcieć pożegnać się z tą gąbką. Jest to całkowicie normalne, że gąbka może mieć plamy. Ale zazwyczaj będziesz w stanie wypłukać te plamy dość łatwo. Jeśli plamy już nie schodzą, to wyrzuć gąbkę i kup nową.

4. Czas

Czasami po prostu nadszedł czas, aby się pożegnać. A jeśli nie możesz sobie przypomnieć, kiedy ostatnio wymieniałeś gąbkę, to są szanse, że naprawdę nadszedł czas na wymianę gąbki. Więc nie bądź zbyt skąpy i wyrzuć starą gąbkę. Zacznij od nowa i zaznacz swój kalendarz jako przypomnienie. W ten sposób nigdy nie będziesz czyścić domu z gąbką, która jest pełna pleśni i bakterii.

A jeśli naprawdę kochasz swoją gąbkę, postaraj się, aby była ona trwała! Przechowuj ją w miejscu, gdzie jest odpowiednio wentylowana. Nie zostawiaj jej w zlewie ani nie chowaj gdzieś z tyłu szafek. Upewnij się, że po każdym użyciu może odpowiednio wyschnąć. W ten sposób będziesz mógł używać gąbki przynajmniej przez miesiąc, zanim będziesz musiał martwić się o zakup nowej!

Przeczytaj także: Nie wyrzucaj siatek po zakupach; zobacz, co możesz z nich zrobić!

Source: The Spruce | Image: Unsplash, Pille R. Priske