7 nieoczywistych rzeczy, które można wyczyścić proszkiem do prania

proszkiem do prania

Ta substancja ma więcej zastosowań niż myślisz.

Proszek do prania to silny środek czyszczący. Czy wiesz jednak, że może zdziałać znacznie więcej niż tylko wyprać ubrania? Jest to wielofunkcyjny produkt do wykorzystania w domu. Można użyć go zarówno w wersji płynnej, jak i w proszku do czyszczenia odpływu, piekarnika lub samochodu. Poniżej lista siedmiu rzeczy, które można wyczyścić za pomocą detergentu do prania.

1. Udrażnianie odpływu

Czy twój odpływ jest zatkany? Nie wzywaj jeszcze hydraulika – wypróbuj najpierw tę sztuczkę. Wlej do zlewu około 60 mililitrów płynu do prania, a następnie (powoli) wlej do odpływu litr wrzącej wody. Gorąca woda i płynny detergent wspólnie pozbędą się niedrożności. Zaoszczędzisz dzięki temu na kolejnej wizycie hydraulika.

2. Uniwersalny środek do czyszczenia

Idealnie nadaje się również jako uniwersalny środek do czyszczenia. Aby to zrobić, wymieszaj razem 80 mililitrów wybielacza, 4,5 litra wody i łyżeczkę detergentu do prania. Zaskakująco dobrze sprawdza się na ścianach, w łazience i na niemal każdej innej powierzchni w domu.

3. Usuwanie plam

Gdy się nad tym zastanowić, wydaje się sensowne, że te same właściwości odplamiające, które pomagają w praniu ubrań, działają również na tapicerkę i dywan. Posyp plamę proszkiem do prania i delikatnie wetrzyj go wilgotną szmatką. Odczekaj pięć minut, a następnie zetrzyj nadmiar proszku i powtarzaj czynność, aż plama zniknie.

4. Mycie samochodu

Środek do prania idealnie nadaje się do czyszczenia zewnętrznej części samochodu. Z łatwością usuwa zabrudzenia. Upewnij się najpierw, że detergent jest rozcieńczony. Wystarczy jedna łyżka środka do prania na wiadro wody. Zbyt skoncentrowany roztwór może uszkodzić lakier samochodu, a tego chcemy uniknąć! Oczywiście możesz również użyć środka do prania do wnętrza samochodu jak w sposobie powyżej.

Ciekawi cię, jak można użyć proszku do prania do czyszczenia podłogi i piekarnika? Możesz poczytać o tym na następnej stronie.

Strona 1/2