8 rzeczy, które można wyczyścić solą

4. Deska do krojenia

Po pewnym czasie deski do krojenia mogą się dość mocno zabrudzić. Pomimo mycia ich po każdym użyciu trudno jest sprawić, by wyglądały jak nowe. W dodatku drewnianych desek nie można włożyć do zmywarki, co jeszcze bardziej utrudnia ich dokładne umycie. Na szczęście mamy na to sprytną sztuczkę. Połączenie soli i cytryny czyni cuda również w przypadku desek do krojenia. Posyp ją solą i potrzyj cytryną. Pomoże to usunąć nawet najtrudniejsze plamy.

5. Zatkane odpływy

Masz problemy z zatkanymi odpływami? Nie musisz kupować drogiego środka do czyszczenia. Wystarczy odrobina soli. Wsyp sól do kanalizacji i dokładnie spłukuj ciepłą wodą przez dwie minuty. Odpływ będzie jak nowy!

6. Plamy z kawy i herbaty

Nie możesz doczyścić swoich kubków, bez względu na to, jak bardzo się starasz? Tutaj też sprawę załatwi sól. Posyp wilgotną szmatkę odrobiną soli i przetrzyj nią plamy. Kubki w mgnieniu oka będą lśniąco czyste!

7. Wchłanianie plam

Sól działa na wszelkiego rodzaju plamy. Szczególnie dobrze radzi sobie z ich wchłanianiem. Coś się wylało na dywan? Szybko posyp plamę solą. Pomoże to łatwiej ją usunąć.

8. Peeling

Celem prysznica jest dokładne umycie się. Sensowna zatem wydaje się chęć pozbycia się martwego naskórka. Można co prawda kupić peeling, jednak mikroplastik, który się w nich znajduje, nie jest dobry dla środowiska. Równie skuteczna jest sól morska. Wymieszaj 100 gramów soli morskiej ze 100 mililitrami oleju. Może to być olejek migdałowy, arganowy lub olej kokosowy. Następnie dodaj kilka kropli olejku eterycznego, aby nadać peelingowi przyjemny zapach. Dobrze wymieszaj i nowy peeling gotowy!

Źródło: MaxVandaag | Zdjęcia: Pexels, Monstera