8 sposobów na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z kuchni

W ten sposób pozbędziesz się nawet najokropniejszych zapachów z kuchni

Kuchnia zaczyna brzydko pachnieć szczególnie latem, gdy na zewnątrz jest gorąco. Okropne zapachy pojawiają się w niej, często zanim się zorientujesz. Skąd się bierze, a jeszcze lepiej, jak się go jak najszybciej pozbyć? Podajemy najczęściej spotykane nieprzyjemne zapachy w kuchni i udzielamy wskazówek, jak z nimi walczyć.

Oto nasze najlepsze wskazówki, jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni.

1. Cytryny

Jeśli podczas gotowania potraw używasz cytryn, nie wyrzucaj ich od razu! Pokrój je na kawałki i wytrzyj nimi kosz, aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom. Możesz także zamrozić skórki cytryny z octem. W ten sposób zawsze będziesz mieć w domu kostki czyszczące, gdy zaczniesz zauważać smród.

2. Nowa gąbka

Gąbka może być przyczyną pewnych zapachów w kuchni. Jest pożywką dla wielu różnych bakterii i mikroorganizmów. Rozwiązanie: wyrzuć gąbkę i kup nową. Należy ją wymieniać co kilka tygodni.

3. Sprzątanie kawałków jedzenia

Małe rzeczy potrafią po pewnym czasie zacząć śmierdzieć. Mowa o niedużych kawałkach jedzenia, które zostają w odpływie zlewu lub zmywarki, rozlanym jedzeniu lub napoju, zabrudzeniach na dnie kosza i tak dalej. Natychmiast usuwaj okruchy lub rozlane jedzenie! Pomoże to zapobiec przedostawaniu się szkodników do domu.

4. Soda oczyszczona w lodówce

Można zwalczyć szereg nieprzyjemnych zapachów, wkładając do lodówki małą miskę z sodą oczyszczoną. Znasz już tę sztuczkę? Nie zapomnij więc wymieniać sody oczyszczonej co trzy miesiące. Soda jest bardziej skuteczna, gdy pokrywa większy obszar, rozważ więc używanie płaskiej miski. Alternatywnie można kupić filtr powietrza do sody oczyszczonej. Zostały one specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić świeży zapach lodówce.

Chcesz wiedzieć, co jeszcze można zrobić, żeby zwalczyć nieprzyjemne zapachy? Przejdź do następnej strony.

Strona 1/2