Spróbuj dodać trochę aspiryny do swojej pralki; rezultat jest niesamowity

To zdarza się zbyt często: kupiłaś cudowny ciuch, a miesiąc po zakupie zaczyna się on już odbarwiać. A co z czarnymi ubraniami, które szarzeją zanim się obejrzysz? Na szczęście istnieje prosty trik, aby to naprawić. Wszystko czego potrzebujesz to trochę czarnego pieprzu!

Odbarwione ubrania

To prawdziwy koszmar, te odbarwione ubrania. Zwłaszcza, że nie jest to tanie ćwiczenie; kiedy twoje ubrania straciły lub zmieniły kolor, masz ochotę kupić nowe – i wtedy cały cykl zaczyna się od nowa. Czas przerwać to błędne koło dzięki tej małej, przydatnej sztuczce! Jeśli dodasz trochę czarnego pieprzu do swojej pralki, Twoje pranie znów będzie jasne i kolorowe. Pożegnaj się z przebarwionymi ubraniami!

Pieprz

Oto jak to działa: włóż odbarwione ubrania do pralki i dodaj swój zwykły proszek do prania. Następnie dodaj do pralki łyżeczkę czarnego pieprzu. Wypierz pranie na zimnym cyklu. Zobaczysz, że pranie wyjdzie w oryginalnych kolorach. Jak to działa? Resztki mydła powodują, że Twoje ubrania szybciej stają się matowe i blade. Ze względu na teksturę papryki, resztki mydła nie mają szansy przylegać do ubrania. Dzięki temu Twoje ubrania nie wyjdą z pralki w matowym stanie. Dodatkowo zapobiega to zmianie kolorów.

Dowiedz się więcej: Krok-po-kroku: tak się czyści pralkę

Chcesz zachować ten artykuł na później? Przypnij go na Pinterest!

Źródło: Factaholics | Obraz: Tips and Tricks©