Czy czyściłeś kiedyś swój materac? Gdybyś to wiedział, zrobiłbyś to dawno temu

materac

Gdybyś wiedział, co znajduje się w Twoim materacu, zrobiłbyś to już dawno temu

Wszyscy znamy to cudowne uczucie spania pod świeżo wypraną pościelą. Czyste i wygodne łóżko uszczęśliwi każdego. O dziwo, wiele osób nigdy nie czyściło swojego materaca. Gdybyś tylko wiedział, co można w nim znaleźć, prawdopodobnie przemyślałbyś tę kwestię ponownie. Wszystko dlatego, że czysta pościel niekoniecznie oznacza, że śpisz w czystym łóżku. W rzeczywistości zaleca się czyszczenie materaca dwa razy w roku, aby dopilnować, że łóżko, w którym śpisz, jest naprawdę czyste.

Jak obrzydliwy może być materac?

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, ile komórek naskórka traci człowiek w ciągu godziny? Miliony co godzinę! Komórki te zwykle pozostają na powierzchni prześcieradeł, ale niektóre z nich wtapiają się we włókna i mieszają z potem. W rezultacie trafiają do materaca. Innymi słowy, materac wymaga uwagi, a czyszczenie jest niezwykle ważne.

Dla osób uczulonych na roztocza powyższe informacje są oczywiście straszną wiadomością. Dla tych osób istotne jest częste czyszczenie materaca. Zwłaszcza że roztocza są znane z tego, że lubią żywić się komórkami naskórka! Czy często budzisz się rano z zatkanym, zakatarzonym lub swędzącym nosem i piekącymi oczami? Jest szansa, że te małe potwory trafiły do Twojego łóżka.

Materace podwajają swoją wagę co 10 lat

Być może nigdy nie przyszło Ci to do głowy, ale faktem jest, że materac podwaja swoją wagę co 10 lat. Twój materac mógł już to zrobić. Po pierwsze, gromadzą się na nim ludzkie włosy, komórki naskórka, pleśń, bakterie, kurz i roztocza. Do tego dochodzą odchody roztoczy i martwe insekty. Brzmi dość zniechęcająco, prawda? Nie martw się. Czyszczenie materaca wcale nie jest trudne i można to zrobić w bardzo prosty sposób. Sprawdź następną stronę, na której wyjaśniamy kolejne kroki.

Strona 1/2