Czy korzystasz z filtrów jedynie podczas parzenia kawy? Jest znacznie więcej zastosowań dla nich!

Lakier do paznokci, tłuste plamy, filtracja: filtry do kawy to wszystko potrafią!


Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup nowoczesnego ekspresu do kawy, najczęściej są to urządzenia Nespresso, Senseo lub Dolce Gusto. Właściciele tych maszyn z pewnością poczują teraz gulę w gardle, ponieważ filtry, z których korzystali do tej pory, okazują się niebywale przydatne! Można je wykorzystać do wielu innych rzeczy poza parzeniem kawy. Rzecz jasna, nie oznacza to wcale, że musicie pożegnać się ze swoim Nespresso, aczkolwiek polecamy zakupić filtry do kawy!

Specjalnie dla was przygotowaliśmy wspaniałe sztuczki z wykorzystaniem filtrów do kawy!


Wchłanianie tłuszczu

Filtry do kawy łykają tłuszcz niczym młode pelikany. W przeciwieństwie do ręczników papierowych nie zostawiają po sobie pyłku papierowego. A więc, czy przypadkiem nie zdarzyło ci się wrzucić na patelnie zbyt dużej ilości masła? Chwyć za filtr i przeciągnij nim po powierzchni, a z pewnością zaabsorbuje on znaczną ilość nadmiernego tłuszczu.


Usuwanie lakieru do paznokci

Wcześniej wspomniany brak pyłków papierowych znajduje zastosowanie również w tym triku. Jeśli chcesz usunąć nadmiar lakieru z paznokcia lub palca, to korzystając z filtra do kawy, nie musisz się martwić o żadne pozostałości tak jak w przypadku ręcznika papierowego czy bawełnianego wacika.

Idź do następnej strony i poznaj trzy kolejne praktyczne porady odnośnie do filtrów!

Stronie 1/2