Oto jak możesz łatwo wyczyścić płytki łazienkowe i fugi

Zacznij od początku

Ta wskazówka dotyczy każdego projektu sprzątania w Twoim domu: zacznij od najmniej agresywnej metody. Zawsze najpierw wypróbuj łagodne, naturalne produkty, zanim użyjesz wybielacza, chloru i innych agresywnych produktów. Nawet ocet, który jest bardzo kwaśny, może uszkodzić fugi i usunąć warstwę ochronną z płytek. Często można zrobić wiele, używając tylko ciepłej wody i szczotki. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować następującej metody.

Co będzie Ci potrzebne

  • Szczotka z twardym włosiem, np. stara szczoteczka do zębów
  • Soda oczyszczona
  • Nadtlenek wodoru
  • Mydło do naczyń

Krok 1

Przygotuj obszar, który chcesz wyczyścić, mocząc go w gorącej wodzie i szorując fugę szczoteczką do zębów. To sprawi, że na pewno usunąć brud z powierzchni. Podążaj za fugą podczas szorowania w ruchu okrężnym. Jeśli masz oczyszczacz parowy, to byłby dobry czas, aby go użyć, ponieważ działa cuda, jeśli chodzi o czyszczenie fug.

Krok 2

Czas na przygotowanie środka czyszczącego. Stwórz pastę z dwóch części sody oczyszczonej i jednej części nadtlenku wodoru. Jeśli chcesz wyczyścić fugi w kuchni, dodaj również kilka kropel płynu do mycia naczyń, aby zwalczyć tłuszcz.

Krok 3

Wetrzyj pastę czyszczącą, którą właśnie przygotowałeś, w płytki i fugi. Upewnij się, że wszystko jest pokryte i pozostaw na 10 do 15 minut. W ten sposób środek czyszczący może wsiąknąć w fugę, co da najlepszy i najbardziej błyszczący rezultat.

Krok 4

Zacznij szorować! Użyj szczoteczki do zębów, aby wyszorować fugę i usunąć brud z porów.

Krok 5

Spłucz płytki ciepłą wodą. Dodaj kilka kropel mydła do naczyń do wody i użyj czystej gąbki lub szmatki, aby wytrzeć płytki i fugi.

Utrzymuj czystość

Najlepszym sposobem na utrzymanie płytek łazienkowych i fugi w czystości i bieli jest użycie uszczelniacza fugi. Możesz użyć tego, aby pokryć pory fugi i trzymać z dala od brudu w ten sposób. Upewnij się, że twoje płytki i fuga były suche przez co najmniej 24 godziny przed zastosowaniem uszczelniacza fugi. Ponadto, zawsze używaj ściągaczki w łazience, aby upewnić się, że płytki pozostają wolne od wapna.

Źródło: RealSimple | Obraz: Wskazówki i Triki©