Masz odprysk lub pęknięcie w przedniej szybie? Wypróbuj tę prostą sztuczkę!

przednia szyba

Dzięki niej będziesz w stanie samodzielnie naprawić przednią szybę w samochodzie

Pewnie każde z nas to przerabiało: jedziesz autostradą, nagle znikąd wylatuje kamyk i zostawia paskudne pęknięcie na przedniej szybie. Takie małe pęknięcie może być w tej chwili niewielkim problemem, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że jeśli je tak zostawisz, będzie się powiększało.

Dzięki tym przydatnym wskazówkom możesz samodzielnie naprawić odprysk lub pęknięcie przedniej szyby.

Zimno

Jest kilka rzeczy, których nie powinno się robić z samochodem w chłodne dni:

  • Gorąca woda: Jeśli szyby samochodu są zamarznięte, przenigdy nie należy polewać ich gorącą wodą. Ryzykujesz gigantycznym pęknięciem w szybie, a wtedy nie będziesz już w stanie wybrać się na planowaną przejażdżkę. Dodatkowo będzie to sporo kosztować.
  • Gazeta: Nie przykrywaj przedniej szyby gazetami. Mogą one przymarznąć do szyby i prawdopodobnie nie będziesz w stanie ich zdjąć. Niezbyt dogodna sytuacja, gdy musisz prowadzić samochód.
  • Silnik: Nie włączaj silnika przed skrobaniem szyb. Nie pomoże to ani trochę, a jedynie nawdychasz się wielu nieprzyjemnych chemikaliów.
  • Hamulec ręczny: Powinno się zostawić hamulec ręczny tak, jak jest. Gdy jest zimno, istnieje ryzyko, że zamarznie. Zamiast tego możesz użyć klinów do kół lub postawić samochód na parkingu.
  • Uruchamianie samochodu: Czy Twój samochód ma problemy z uruchomieniem? Wyłącz wszystkie rzeczy zużywające energię, takie jak radio, ogrzewanie, światła, i spróbuj ponownie. Po uruchomieniu silnika możesz wszystko ponownie włączyć.

Czy Twoja przednia szyba jest pęknięta, mimo że dobrze się nią zajmujesz? Mamy dla Ciebie świetną sztuczkę! Przejdź do następnej strony, aby o niej przeczytać i obejrzeć wideo!

Strona 1/2

ZASTRZEŻENIE: Nie ma żadnej gwarancji, że uzyska się określony rezultat i w przypadku każdej osoby może się on różnić.