Dzięki tej sztuczce Twoje okna będą błyszczeć jak nigdy dotąd!

Lśniące okna

Mycie okien nie jest najfajniejszą czynnością do wykonywania w wolnym czasie. Każdy odczuwa frustrację, gdy po umyciu okien widzi smugi na szybie. Na szczęście istnieje prosta sztuczka, która sprawi, że okna będą znów piękne i lśniące. Wszystko, co trzeba zrobić, to dodać trochę białego octu do wody!

Ocet

Czy wiesz, że ocet to prawdziwy cud? Można go używać do różnych celów. Przykładowo, dodanie octu do prania ma wiele zalet. Paskudny zapach potu, moczu lub stęchlizny nie będzie miał szans, jeśli dodasz ocet do pralki. Sierść zwierząt nie będzie przylegać do ubrań tak łatwo, jeśli użyjesz octu, co jest idealnym rozwiązaniem, jeśli masz w domu włochatego przyjaciela, na przykład kota lub psa. Ocet on również doskonałym zamiennikiem płynu do płukania tkanin; jest całkowicie naturalny, podczas gdy płyny zawierają wiele nieprzyjemnych chemikaliów. Przede wszystkim ocet idealnie nadaje się do nabłyszczania okien!

Oto co musisz zrobić

Dodaj odrobinę białego octu do butelki z rozpylaczem i napełnij resztę pojemnika wodą. Następnie spryskaj okno miksturą i wyjmij ściereczkę z mikrofibry. Użyj jej do czyszczenia okna. Nie używaj papierowych ręczników, ponieważ jest to prosty sposób na pozostawienie smug. Ściereczka z mikrofibry to najlepsze rozwiązanie!

Ocet przydaje się nie tylko podczas mycia okien. Może być niezwykle pomocny w innych domowych sprawach. Oto 10 pozostałych niesamowitych sztuczek, które pomogą rozwiązać problemy przy pomocy octu!

Strona 2/2

Czytaj także: Czy książę Karol jest naprawdę ojcem księcia Harry’ego? Spójrz na zdjęcia i oceń sam

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Good Housekeeping | Obraz do ilustracji, a window washer soaps up a window for window washing by Aqua Mechanical under licence CC BY 2.0