Ta wskazówka pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na tabletkach do zmywarki

dishwasher tablets

Ten trik pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze

Posiadanie zmywarki zdecydowanie bije na głowę ręczne mycie naczyń. Ale zakup nowych tabletek do zmywarki może oznaczać sporą inwestycję. Dlatego wskazówki, jak zaoszczędzić pieniądze na tych drogich przedmiotach pierwszej potrzeby nigdy nie są stratą. A ten mały „lifehack” jest tak łatwy do wykonania, że po prostu musieliśmy się nim z Tobą podzielić.

Przełam tabletki

Jeśli nie masz dużo naczyń do umycia, to wrzucanie całej tabletki wydaje się być stratą mydła (i pieniędzy). Więc nie rób tego! Jeśli masz tylko połowę załadunku naczyń, przełam małą tabletkę na pół i użyj tylko jednej połowy. Większość zmywarek ma ustawienie „pół obciążenia”, które może również zaoszczędzić trochę wody. Twój rachunek za wodę też może wyglądać o wiele lepiej! Możesz również złamać tabletkę do zmywarki, jeśli myjesz tylko mniejsze naczynia, takie jak małe talerze lub kubki. Jeśli myjesz coś dużego i tłustego, jak patelnia, zaleca się dodanie całej tabletki. Ale kiedy tylko możesz, przełam tabletkę na pół i spraw, by pudełko tabletek starczyło na dwa razy dłużej!

Proszek zamiast tabletek do zmywarki

Inną przyjazną dla budżetu opcją byłoby przejście na wersję w proszku zamiast tabletek. Proszek jest tańszy i z proszkiem łatwiej jest użyć odpowiedniej ilości na podstawie liczby naczyń, które zamierzasz umyć. W ten sposób można zaoszczędzić około piętnastu centów za każdym razem, gdy uruchomisz zmywarkę. Istnieje wiele różnych marek sprzedających tabletki do zmywarki. Spróbuj dowiedzieć się, które z nich są najtańsze! To może pomóc Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Oczywiście, mycie naczyń ręcznie jest również tanią opcją, gdy masz tylko kilka talerzy i kubków do czyszczenia. Więc może chcesz zatrzymać te rękawice do mycia naczyń na wypadek, gdybyś musiał umyć kilka naczyń ręcznie.

Przeczytaj także: Oto dlaczego powinno się wkładać do zmywarki kulkę folii aluminiowej

Source: Libelle | Image: Pixabay, PhotoMIX-Company