Ta kobieta wrzuca herbaciane torebeczki do zlewozmywaka pełnego talerzy… Tobie też wejdzie to w krew, gdy poznasz rezultaty!

Zmywanie naczyń

Na ogół zaparzone herbaciane torebeczki lądują prosto w śmietniku. Chomikowanie zużytych torebek wejdzie ci w krew, gdy zapoznasz się z naszymi poradami! Jeśli ręcznie zmywasz naczynia, to oszalejesz na punkcie tego triku. Substancje zawarte w herbacie z łatwością rozpuszczają tłuszcze, więc śmiało dorzuć kilka torebeczek do sterty talerzy, czekających w zlewie. Tłuste zabrudzenia znikną w okamgnieniu za sprawą herbaty.

Zaschnięte resztki jedzenia

Aby utrzymać swoją zastawę stołową w nieskazitelnej czystości, przede wszystkim należy zmywać naczynia zaraz po skończonym posiłku. Aczkolwiek, kto z nas dysponuje odpowiednią ilością czasu i pokładami silnej woli, aby robić to za każdym razem? Na ogół talerze i garnki z zaschniętymi resztkami jedzenia umieszczamy w zlewozmywaku pełnym wody, by dopiero po jakimś czasie wziąć się za zmywanie. Jednakże dzięki herbacie ten problem może zostać rozwiązany znacznie szybciej.

Zatłuszczona zastawa

Być może na obiad poleciała goloneczka w piwie, kiełbasa lub inna potrawa z gatunku mniej dietetycznych? Jeśli tak, to twoje naczynia z pewnością noszą ślady tłuszczu. Zatkaj zlewozmywak i nalej do niego gorącej wody, następnie umieść w nim zabrudzoną zastawę. Wrzuć do wody kilka torebeczek z herbatą i odczekaj około 8 godzin. Po tym czasie tłuszcz odmięknie, a zmywanie będzie proste, jak zabranie dziecku cukierka. Substancje zawarte w herbacie to naturalne rozpuszczalniki tłuszczu, dzięki którym zabrudzenia znikną, zanim zdążysz się obejrzeć! Robi wrażenie, nieprawdaż?

Strona 2/2