Zakurzony kaloryfer? Dzięki tej sztuczce nie będziesz mieć więcej tego problemu!

Zakurzony kaloryfer

Kaloryfery potrafią się nieźle kurzyć!

Kurzu nie da się uniknąć. Jest wszędzie i każdy wie, jak to z nim jest. Nawet po intensywnym sprzątaniu nadal trafia do najbardziej niedostępnych miejsc! Wiesz, ile kurzu trafia na tył kaloryfera? Grzejniki są tak skonstruowane, że kurz i brud łatwo się tam dostają i dużo czasu zabiera pozbycie się zanieczyszczeń.

Na szczęście mamy dla Ciebie świetną wskazówkę, która pomoże Ci wyczyścić kaloryfer w mgnieniu oka!

Kurz

Najpierw jednak porozmawiajmy o kurzu. Czy wiesz, że może Cię on sporo kosztować? Jeśli kurz zgromadzi się na grzejniku, będzie on o 30 procent mniej skuteczny, co oznacza, że będzie musiał pracować dłużej, a to z kolei pochłonie więcej energii i tym samym pieniędzy. Ponadto, jeśli planujesz ambitnie zadbać o to, aby Twój dom był pozbawiony kurzu, mamy złe wieści: w każdym domu znajduje się go około 6 miligramów na metrze kwadratowym. Nawet jeśli wydaje Ci się, że zniknął, wcale tak nie jest: szara warstwa zaczyna być widoczna dopiero po siedmiu lub ośmiu dniach.

Odkurzacz

Jeśli chcesz mieć pewność, że skutecznie usuwasz kurz w domu, musisz regularnie sprawdzać odkurzacz. Jeśli worek jest wypełniony po brzegi, próżnia ma znacznie mniejszą moc ssania, a to jeszcze nie wszystko. Ryzykujesz również, że dopiero co wciągnięty kurz zostanie z powrotem wypuszczony do pokoju, gdy tylko worek się napełni. Dlatego zawsze upewnij się, że nie jest on pełny i wymieniaj go, gdy jest już zapełniony w trzech czwartych.

Teraz kiedy już wiesz co nieco o kurzu, pomówmy o naszej sztuczce z kaloryferem. Aby się dowiedzieć więcej, przejdź do następnej strony!

Strona 1/2

ZASTRZEŻENIE: Nie ma żadnej gwarancji, że uzyska się określony rezultat i w przypadku każdej osoby może się on różnić.